Bebeğim biberona alıştı emmiyor

Gamze_Fatih soruyor: 3

bebeğimle emzirmede resmen cıldıryo emmek istemiyo biberona alıştı o ağlarken bende ağlıyorm sinirden emmiyo diye :(((

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


fistikcik

Merhaba,
Ek gıda miktarını ayarlarsanız sorun çözülür. Hatta 1 hafta kadar hiç ek gıda bile vermeyebilirsiniz. Bebeğiniz 7 aylık, şu an ihtiyacı olan en önemli şey süt. Ek gıdayı 1 hafta almazsa hiç bir şey olmaz. Sonrasında da ek gıda miktarını azaltarak verirsiniz. 1 yaşına kadar beslenmesinin büyük kısmının sütten sağlanması gerekli.


seyhanata

çok teşekkür ederim.fakat su durumda bir sorum daha olacak; biberon kullanıyorum süt içirirken ve emzik de kullanıyoruz ne yazık ki..bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim?ilk hafta için ek gıda miktarını azaltıp sütü de kaşıkla içirsem çare olur mu?tabi emzikten de vazgeçirmek lazım.bunu nasıl yapmamı önerirsiniz?

 


fistikcik

Merhaba,
Kaşığa ihtiyacınız yok artık. Süt dahil her türlü sıvıyı nce delikli bir alıştırma bardağı (suluk) ile verebilirsiniz. Yalnız bu dönemde anne sütü harici verdiğiniz süt miktarı da çok fazla olmasın. Elbette bebeği aç bırakmaktan bahsetmiyorum. Sadece midesi sizin ek olaak verdiğiniz gıdalar ya da sıvılarla dolmasın demek istiyorum. Bebeği aç bırakmadan, ancak verdiğiniz miktarı biraz azaltarak meme önerebilirsiniz. Her emzik talep ettiğinde de meme önermeniz mümkün.
Cevaplamak için Üye ol