süt sağmak

nurcan_eymen_efe soruyor: 3

merhaba arkadaşlar,

uzun uğraşlarıma rağmen malesefe bebeğim beni emmeyi bıraktı.4 gündür sağıyorum ama günden güne azalıyor acaba sağarak ne kadar gider?yada nasıl sağarsam daha uzun süreli sütüm olur?
tşklr

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


kuzununannesi

ben hiç emziremedim oglumu.. 4 ayını doldurana kadar da sagarak verdim, gayet guzel yetti sütüm üstelik.. 4 ayı doldugu sıralarda yasadıgım yogun depresyon sonucu sutum tamamen kesildi.. yoksa yetiyordu sütüm..

sonuna kadar sag kesinlikle.. meme tamamen bosalana kadar sag.. bol bol sıvı tüket.. uykunu iyi al.. ve hiç bişeyi takma kafana.. bol bol sütün olur oızaman:)


pompa sütü azaltıyor lafı kesinlikle hurafe.. katılmıyorum ben.. cunku benim bol bol yetiyordu sutum ,üstelik derin dondurucuda yedekliyordumda sık sık..

azalırmı azaldımı diye strese girersen zaten azalır.. o yuzden herseyi akışına bırak ve dediklerimi dinle sen..;)


derinnehir

bildiklerini esirgemeyip erinmeden yazan bütün güzel annelere teşekkürler.nurcan arkadaşıma yarama parmak bastığı için onada ayrıyetten teşekkürler.valla ne yalan söyleyim tüm çabalarıma rağmen sütüm azaldı ve bende artık bitmesini bekliyordum takii sizin yazdıklarınızı görene kadar.kayınvalidem bile amann kızım süt içende büyüyyor mama yiyende dedikten sonra haklı olabileceğini düşündüm hele en son kendi annemin sağdığım süte gülüp yarım saattir şukadarcık içinmi uğraşıyon memene yazık dedikten sonra hepten boşlamıştım.beni yüreklendirdiniz tekrar çok teşekkürler...bu sıpa benim ikinci kızım.herşey aklıma gelirdide sütten muzdarip olacağım gelmezdi.ilkinde taşardı sütüm arkadaşlar kızımı taşıyamazdım kilodan.yemekle alakalıdır ama bence en önemlisi bebeğin sabırla yarım saat sürekli emmesi sütü artırıyor.bu kızımı hepi topu 10 dk emzirirdim emmezdiki azcık doyunca bırakıyordu neyse kafanızı şişirdim sevgiler...


cuckan

ben de işe başladığımdan beri ofiste günde 3 kere sağım yapıyorum. 
sütün azalmaması için önce azalacağını aklına getirmeden, stres olmadan, sağım esnasında sinir bozucu düşüncelerden uzak durmalısın. sağım esnasında güzel bir müzik tak kulağına, belki bir beb kdergisi karıştırırsın, bebeğinin fotoğraflarına bakarsın. Sırf bunun için fotoğraf çekebilen telefon almıştım işe başladığımda.

Acıyana kadar çekmek değil, belli aralıklarla ve memeyle vücudunu çok üşütmeden sağım yapman daha kolay süt salımı sağlar. Memeyi ellerinde ısıtarak sıcak tutabilirsin belki.

kolay gelsin.
Cevaplamak için Üye ol