Yenidoğanda Gaz...

kozgur soruyor: 6

Yenidoğanlardaki gaz problemi ile ilgili olarak neler yapabiliriz? Doktorunuz hangi ilaçları verdi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Damla

Bizim doktorumuz pek ilaç taraftarı değildi. Bebek çaylarından verebilirsiniz demişti. Sanırım 2 aylıkken bizim çok ağlıyor dememiz üzerine Nurse Harveys vermişti ama o daha da kötü gelmişti.


Damla

http://www.nurturia.com.tr/questions/e27f55a8-215d-4c9f-8acb-9cd400c469fb/1/1-aylik-bebekte-gaz-problemi

Burada da Nurse Harvey's önerilmiş ama, sanırım bebekten bebeğe değişiyor. Yenidoğan derken kaç haftalık? (Çocuk ekleyeyebilirsiniz, o zaman yaş etiketi de çıkar avatarınızın yanında, bende 2,5 yazıyor şu anda)


kozgur

Çok teşekkürler deneme için yazmıştım :) Oğlum Tuna 25 aylık gaz problemi kalmadı. Cevap yazan olacak mı diye merak etmiştim. Bu arada bizde Nurse Harvey kullandık doktor tavsiyesi ile değişen birşey olmamıştı...


Damla

Deneyin deneyin, yanıtlıyorlar, bir sürü tecrübeli anne baba var :)


elvan

soru deneme için bile olsa, soruları araştıran ve sonradan okuyan olabilir. bu yüzden ben de deneyimlerimi aktarmak istiyorum bu başlığa... kızım gazlı bir bebekti... doktorumuz subsimplex önerdi. faydasını gördük. fakat şunu söyleyebilirim, hiçbir ilaç gazı yok etmiyor. bu tip ilaçlar sadece bağırsaklarda biriken küçük gazları toplayıp bebeğin rahatça çıkarmasını sağlayacak büyük gaza dönüştürüyormuş. yani gaz tamamen yok olmuyor. bizde de yok olmadı, sadece rahatlattı ;)


Sena

Ben de okuyan olacaktır diye yazıyorum.
Biz Zinco kullanmaya başlamıştık. Pek bir fayda etmemişti. Prospektüste günde 3 defa 4 damla diyordu. Dotkroumuza danışınca kullanmanızda bir mahsur yok, ama o miktar hiçbir işe yaramıyor, günde 4 defa 8 damla verin dedi.
Dünden beri öyle yapıyoruz. Tesadüf müdür bilmiyorum ama çok iyi durumdayız.
Doktor, bazı bebeklere bazı damlalar iyi geliyor, bunu deneyin, 1 hafta işe yaramazsa supsimplex'e geçin, 4 kere 6 damla onu deneyin, bi hafta da onu deneyin, o da işe yaramazsa 1 hafta da Nurse Harveys deneyin dedi.
Bizim damla bitkisel içerikli, sanırım diğerleri de öyle. Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum.Cevaplamak için Üye ol