burun tıkanıklığı

aytude soruyor: 10

bebeğimin burnu tamamen kapandı. Serum fizyolojik yaptım iki kez. ama şimdi uyuyor ve ağzı açık, burnundan nefes alamıyor. uyandırıp tuzlu su vermeye kıyamıyorum. cok ağlıyor.

yastığını yükselttim, başka ne yapabilirim bu gece rahat uyuması için?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


guest1919

öncelikle geçmiş olsun.bizim de böyle bir sorunumuz olmuştu.serum fizyolojiğin hepsini tek burnuna sıkarsANIZ BURNUNU YIKAMIŞ OLURSUNUZ.ARKASINDAN SPREYİNİ SIKARSANIZ BEBENİZ RAHATLAR. BURNU AÇIK OLMAZSA ORTA KULAĞA DÖNÜŞEBİLİR-DİKKATLİ OLUN.


Damla

Sinüs rinse diye bir şey var, doktorunuza sorarak yarın alabilirsiniz. Bu gece için odasını buharla doldurabilirsiniz. Ben de orta kulaktan söz edecektim,buharla odasını doldurup rahatlattıktan sonra tuzlu su verin isterseniz siz yatmadan önce, gerçi burnu tıkalıysa çok uzun süre de uyanmadan uyumayacaktır tahminen.


Elcino_mutluatolye

serum fizyolojik siktiktan sonra, burnunu otribebe burun aspiratoruyle temizlemenizi oneririm. Cok guzel temizliyor.


aytude

teşekkürler önerileriniz için, ne buhar makinem var, ne de burun aspiratörüm. daha doğrusu şu otribebe'yi hiç bir yerde bulamadım, illa ki internetten mi alacağım? eczanelerde bulunur diyor websitesinde, eczanelerde de bulamadım.

uyudu gece, ama 3 kez uyandı, ki bu bizim için normal zaten. akıyor burnu, bu da iyi, temizleniyor. banyo yaptırdım biraz daha iyi geldi.


Damla

Gece yatırmadan önce banyoyu bol buharla doldurup (kettle'ı kapağı açık çalıştırabilirsin bir süre) o şekilde banyo yaptırabilirsin, yatmadan önce iyice açılır hiç değilse.YesilAnne

buhar makinesi edinmenizi tavsiye ederim zira önümüz kış ve kışın daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Otri bebe bir eczanede yoksa başka birinde mutlaka vardır. Bir de Tonimer Baby Sprey serum fizyolojik de bizim çok işimize yarıyordu. Fakat sizin bebeğiniz kadar küçükken, spreye gerek duymuyorduk, normal tek kullanımlık serum fizyolojiklerden kullanıyorduk. Otribebe bulana kadar da yine eczanelerden temin edebileceğiniz normal aspiratörlerle idare edebilirsiniz. Bebeğinizi onlarda çok rahatlatacaktır eminim.


kuzununannesi

KAYSERİNİN EN İYİ ÇOCUK DOKTORUNA GİTTİK GECEN GUN

VE BURUN TIKANIKLIGI İÇİN BİZİM MİNİĞE BİR BURUN SPREYİ VERDİ.. BURUN SPREYLERİNİN ZARARLI OLDUGUNU DUYDUM DEDİM, KİM SOYLEMİŞ ONU, YALAN HEPSİ DEDİ:p

SPREY TAMAMEN YOSUN ÖZÜ İÇEREN BİR SPREYMİŞ ADIDA COLDA MARİS

PROSPEKTÜSÜNDE YAZANA GÖRE HİÇBİR YAN ETKİSİ YOK..

VE ÖZEL POMPALAMA SİSTEMİ SAYESİNDE SON KULLANMA TARİHİNE KADAR STERİL KALIYORMUS

SİZDE DOKTORUNUZA YADA ECZANENİZE DANISIN İSTERSENİZ

BEN 1 DEFA KULLANDIM SADECE, SONRASINDA HASTALANDI, SPREYDENMİ ACABA DİYE DEVAM ETMEDİM AMA ONDAN DEĞİL, MİKROP KAPMIS ONDANMIS

İLGİNCTİR 1 DEFA KULLANMAMLA BİLE EPEY RAHATLAMA HİSSETTİM DİYEB,İLİRİM, SİMDİ DAHA AZ HIRILTI VAR BURNUNDA..


Tunam10

otribebeyi eczaneden bulabilirsin. ben sürekli alıyorum. farklı yerlere sor. ya da getirtmelerini rica et.
bende otribebe ve serum fizyolojik kullanıyorum. ama sürekli tekrarlıyor. acaba kbb uzmanına mı götürsek diyoruz. sinüs rinseyi duymamıştım.Damla

Tunam10, aslında senin güncellemene de yazmış olmam lazım, hani kurutmuyor falan demiştim, karbonatlı diye. Başarılı gerçekten.


Tunam10

hatırlayamadım damla. eczaneye ve doktora danışıp alacağım.
şuncacık bebe horluyor yahu:((Cevaplamak için Üye ol