Tarihi geçen mama

araf_01 soruyor: 3

Oğluma aptamil mama kullanıyorum..2 gün önce yeni bir kutu mama almıştım 1-2 öğün verdikten sonra kokusunda bir tuhaflık sezdim tarihine baktım 1 ay öncesine ait son kullanma tarihi( ki tarih konusunda çok hassasım ihmalkarlığıma geldi sanırım) o an ne yapacağımı bilemedim şu anda başka şehirdeyiz doktorunu aradım açmadı telini haftasonu olduğu içinde çocuk doktoru bulamadım acilde bile yoktu..Oğlumda bir problem oluşmadı çok şükür..Yinede bir sıkıntı olurmu uzun vadede bilemiyorum vücudunda mikrop enfeksiyon oluşurmu ne yapmalı nereye gitmeli bir akıl verin..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


aytul79

üretici firmalar dağıtım zincirini de hesaba katarak dağıtımını sağlarlar. satıcı firmanın skt kontrolü yapıp zamanı yaklaşan ürünü üretici firmaya iade etmesi gerekirdi. tamamen satıcı firmanın ihmalkarlığı. aptamil'e de gereken bilgiyi aktarın tabii. bebeğinize bu ölçüde ciddi bir sorun olacağını sanmıyorum ama yine de gözetim altında tutun tabii. gıdalarda son kullanma tarihi konusunda çok hassas olmamız gerekiyor. özellikle marketler ne yazık ki gereken özeni gösteremeyebiliyorlar. yoğun alışveriş listeleri içerisinde dikkat edemeyebiliriz. en azından ürünün faturasını ürün skt kontrolünü tamamlayıncaya kadar saklı tutmak işimizi kolaylaştırabilir. geçmiş olsun araf.


aytul79

özellikle çocuklarımıza kullandığımız gıda ürünlerinde satıcıya ulaşmak kesinlikle gerekiyor ki bizden sonraki müşteriler sorunlu ürünü almasınlar. skt'ye dikkat etmeyen bir sürü insan var. çocuk zehirlense hastaneye gidecek. sonra uğraş dur. neyden zehirlendi bul bulabilirsen. ben mutlaka skt kontrolü yaparak ürün alıyorum ama asıl sorun çocuklarım tek başlarına alışveriş yapmaya başladıkları zaman başlayacak. o zaman nasıl tedbir alıcaz bakalım. skt konusunda migros'lar çok hassaslar. genelde sanalmarket kullandığım için daha bir içim rahat. birde adını bilmediğim yerlerden alışveriş yapmamaya özen gösteriyorum. malum orjinal olmayan ürün kaygım var. en azından ufakta olsa tedbir olabilir.


mert_mert

çoçuğunuza bişi olmaz büyük ihtimal ishal olabilir..ben genelde bu tür bağırsak sorunlarında yoğurt yedirirdim..yoğurt bağırsak temizler derler.birde aptamilin üreticisiyle görüşün ve elinizdeki malı değiştirmesi gerekir..sonuç itibari ile o malın toplatılması ve sizinde magduriyetinizin giderilmesi gerek..önemli bir konu..sütaş genelde yoğurtları sık küfleniyor ..içinde katkı maddesi olmadığı için diğerleri gibi uzunca aylar beklemeye gelmiyor 1 haftada küflenme olabiliyor..ama firmaya ulaşınca hemen değişim yapıyorlar fiş vs aramadan yenisini getiriyorlr..Cevaplamak için Üye ol