Ankara batıkent tüzyeksav okulu hakkında

drnarel soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar ankaradaki tüzyeksav okuluna cocugunu gönderen varmı aranızda memnunmusunuz

Bu soruyu cevapla


48 Cevap


nurelif

Ben de bir ara dusundum ama cok kotu duyumlar aldim. Hem internetten hem de tanidiklardan. Artik asla dusunmem.


drnarel

Egitimi iyi degil mi peki ben de baktım internetten kötü yorumlar var cok kararsız kaldım bide para konusu tabi oda var siz nereye yazdırdınız daha sonra egtimi iyi biyer varmı bildiginiz sonradan pişmen olurmuyum bilmiyorumm 


ecoli

bu konuda bizde eşimle çok kararsız kaldık,facebook grubundan öğrenci velileri ile görüştüm onlar genelde memnun...geçen seneki lgs başarısı da gerçekten yüksek baya...benim anladığım mükemmel okul yok,ücretler de çok yüksek,apartman binasını okul yapan kurumlar bile uçmuş durumda ve maalesef devletin eğitim politikası bu duruma çanak tutmakta...@meral_akın hocam  bi kaç farklı forumda daha sizin olumsuz yorumlarınıza denk geldim siz bir eğitimci olarak ne gibi zorluklar yaşadınız ve nelerle karşılaştınız daha açıklayıcı olursanız sevinirim,para odaklı demek biraz basit kalıyor zaten özel okul elbette para da kazanmak isteyecekler...özellikle öğrencilere sunmayı vaat ettikleri atölye çalışmaları ve öğrencilerin belli bir seviyede (objektif bir sınav yaptıklarını kabul ederek) olması avantaj gibi...verilen bursa rağmen ücret bizim aile bütçesini çok zorluyor artı uzaklık da negatif etken...bi öğrenci için yayın evi kurup kitap basmışlar  mesela bu beni çok etkiledi...kısaca bizimde kafa çok karışık... 


meral_akin

Merhabalar, şöyle söyleyim size sınav başarıları hakkında bişey diyemem ama okul geçen sene lisesini açtı fen ve Anadolu lisesi olarak. Ortaokulundan mezun olan tüm öğrencilerini aldı zaten oraya, puana baktılar mı onu bilemem. şu an şehir dışı okuyan veya liseye para vermek istemeyenler hariç  çoğu öğrenci Liderlerin Anadolu fen lisesinde. Çocuk başarılı olduktan sonra her yerde okur meslek sahibi olur bizim zamanımızda özel okul mu vardı, biz kendi imkanlarımızla okuyup bir yerlere geldik. Yöneticilerin ve öğretmenlerin çocukları hep orda okuyor sizce hepsi üstün zekalımı yoksa anne babalarının yönetici veya öğretmen olması etken mi böyle düşünün. Yöneticilerin para sıkıntısı olmadığı için Gönüller’i fethetmek için bir öğrenciye böyle bir şey yapmış olabilirler o konuda bilgim yok. Yani ben onların yaptığı her şeyi kendi menfaatlari için yaptığını düşünüyorum. Burada her şeyi açık konuşamıyorum umarım anlarsınız beni de. Yaşadığım sıkıntıyı şöyle özetleyim size, bu okul için gözlerimi feda ettim zaten kördün dediler. İnsanları kullanmayı çok iyi biliyorlar 


kappa

Tüzyeksav Liderler okulları;

Merhabalar, okul nedir? diye sorulduğunda bence içinde; sevgi, adalet, disiplin, çevre ve akademik başarı olmalı ve dışı kurumsallık ile bütünlenmeli diye düşünüyorum. Yaşadıklarım aşağıdadır, yorumu size bırakıyorum.

1-Çocuğumun okulda sevgi aldığına eminim. Hatta fazlaca disiplinsizliğe sevk edecek kadar. Bunu zaten para verdiğiniz her kolejden alırsınız.

2- Benim oğlum iki tane kreşi tükettikten sonra son çare bu okulun ana sınıfına kaydını yaptırdık. Bize söylenen öğretmenlerin üstünler için şöyle böyle eğitildiği idi. Ama bunun öyle olmadığını ilk okul bire başlarken anladık çünkü bize önceden de söylenen "öğretmenler her sene değişiyor" lafını teyit ettik. Sen öğretmene adaletli davranmaz onun haklarını vermezsen oda çekip gider. Biz %35 indirimli olmamıza rağmen verdiğimiz paranın yarısına daha güzel bir koleje gönderiyoruz oğlumuzu.

Edinilen tecrübe; çocuk okula kaydettirilmeden tüm öğretmenlerin SGK kayıtlarına bakarak kaç yıldır okulda oldukları teyit edilmeli.

3-Okulda disiplin yok, çocuğu geleceğe hazırlayacak davranış becerilerini, arkadaşlara nasıl davranılması gerektiği gibi sosyal konularda hiç bir şey verilmiyor, oyun oynanıldığı sırada aslında içinde akran zorbalığı barındıran unsurlar ne yönetim ne pdr tarafından tespit edilemiyor. İki örnek vereyim; oğlumu arkadaşları teneffüslerde kovalıyor ve yakalıyorlar, dışarıdan oyun oynanılıyor gibi gözükmesine rağmen bu çocuğumda travma oluşturuyor. Velilerden şikayet almadık ama bu oyunlar sırasında oğlum bir seferinde yakalanmamak için faraşın sapını arkadaşlarına kendini korumak  rastgele sallamış duvar çarpınca kırılmış, bize sınıfın faraşını yanlışlıkla kırdım diye faraş aldırdı, sonradan öğrendik bunu, başka bir sefer yine her yönden yakalanınca önündeki arkadaşına tekme  atıyor. Acı olan buna izin verilmesi kim kendisinin her bir taraftan bir çok kişi tarafından yakalanıp etkisiz hale getirilmesine psikolojik olarak izin verir? Ve birbirleri ile dalga geçmelerine sessiz kalınması vb.

4-Okul bildiğiniz varoş muhitte bazı soğuk sabahlarda hava o kadar kirli oluyor ki (özellikle otomobil lastiği yakılmasından dolayı) adamın genzi yanıyor. Okulda hiç çimen ağaç yok, her yer beton, servisler okulun daracık bahçesine doluşuyor. Anfisi evlere şenlik, bizim salon bile daha büyük desem ayıp etmem.

5-Akademik başarı bence sıfır. Sen Ankara'nın en parlak çocuklarını topla, sonra yaz tatilinde "falanca öğrencimiz Robert Koleji %50 burslu kazandı öğrencimize başarılar diliyoruz" diye sms at, ayıp. Var mı Ankara Fen lisesine soktuğun bir öğrenci, bunu da sorun sizin mezunlar hangi liselere girdi listesini bir görelim deyin, cevabı bende merak ettim.

Ayrıca ilk okulda çocuklar onu denesin bunu denesin diye tam 12 branşta ders var, (beden eğitimi, yoga, teakwondo, müzik, piyona, resim, görsel sanatlar.... bilme ne) bunlar okumamı öğrenecek piyanist mi olacak. Mesela, Piyona dersi var 20 çocuk 1 öğretmen 45 dakika, hafta bir. Bir öğrenci bu kadar sınıf öğretmeninden ayrılır mı? Ama bunlar üstün, sayenizde yarı burslu bir öğrenci soktuk diye göbek atarsınız bir okula.

6-Kurumsallık? O da ne ki? Nerden başlayacağımı bilemedim, bir örnek vereyim anlaşılır olsun.

Bir karı/koca çıkmış okul kurmuş olan bu. Mesela, Çocuğu okula kaydettirirken bir bankada kredisi de olan hesap açtırıyorsunuz ve parayı oraya yatırıyorsunuz. Bunda ne var diyeceksiniz? Şöyle, biz çocuğu okuldan aldık, ama kurumsal yapı o hesaptan para çekmeye devam ediyor, banka bizi arayıp şu kadar faizi ile bu kadar borcunuz var, şu güne kadar yatırmazsanız bankacılık sisteminde kara listeye alınacaksınız diyor, okulu her gün defaten aramamıza rağmen paramız hala iade edilmedi, bir türlü kurumsal okulun müdüresi hanfendiye ve mütevelli heyeti başkanı beyefendiye ulaşıp olur alamamışlar. Ben bu arkadaşları finanse etmek zorunda mıyım sizce?

İlk 5 maddeyi hep yazmayı düşündüm ama 6. madde artık bardağı taşırdığı için yaşadıklarımızı bilmenizi istedim.  

Özetle şu kanıya vardım; Kurumsal kafada biri ben okul kuracağım diyor. İyi de okul çok, dersaneler de okula dönüştü rekabet çok, reklam da çok para, eeee ne yapalım farklı bir yol bulalım, üstünler okulu olalım bu kul var boş (malesef) nasıl olsa, olur, harika olur, nasıl olsa egosu yüksek bi dolu veli var, öyle değil mi?

Son sözüm: Çocuğunuzu seviyorsanız bu okuldan uzak durun.


 
faika2

Kappa ben sizi çok iyi anlıyorum. Ben yazmamıştım başıma gelenleri. Siz yazmışsınız. Ben o meşhur bayanla (okul sahibi)       hiç hoş olmayan şeyler yaşadım o okulda. Biz çektik gittik kısa bir sürede. hiç de pişman olmadık daha medeni ve iyi yönetilen okullar gördük. anasınıfı çocuklarına tuvalete az gitsin, yemekte dökmesin diye su vermiyorlardı. Başka okula gittiğimizde çocuğumun ilk tepkisi şu oldu  aaaaa anne bu okulda bize öğle yemeğinde su veriyorlar. eşimle ağzımız açık kaldı çünkü haberimiz yoktu yeni öğreniyorduk. Üstün çocukların başına kapasitesi sınırlı öğretmenler getiriyorlardı. O okulda yüzde elli bursluyduk. Gözümüz görmedi. 


kappa

Size de bize de geçmiş olsun. Bizde mutluyuz, ilk okul birinci sınıfın 2. ayında aldık çocuğumuzu. Saygı ve Selamlar


meral_akin

Çok güzel özetlemişsiniz bravo. Eksik bile daha neler neler kappa

Meral Hanım, çocuktan sonra bizlerde de travma yarattığı açık. Siz yine kurtulmuşsunuz. Bizde mahkemelik olmadan paramızı geri alabilirsek artık biz de unutmak istiyoruz. Selamlarımla.


meral_akin

İnşallah paranızı geri alabilirsiniz. Ben o kadar emek verdim, o insanlarla birlikte çalıştım halen daha benim olan diploma ve diğer belgelerimi vermiyorlar, aradığımda döneceğiz Hocam diyorlar bir sonuç yok 3 aydır haber bekliyorum  düşünün kendime ait olan belgeyi almak için. Gerçekten zor bir durum ne hayallerle başlayıp böyle hüsranla bitmesi özellikle çocuklar için, bu dönem hayatları boyunca unutulmuyor çünkü. Umarım sizin çocuğunuz fazla zarar görmemiştir, çok sıkıntı yaşayan veliler oldu ve veliye zaten sıkıntıları söylemek yasaklanıyor okul tarafından. Hala vicdanı olan bir öğretmen orda çalışamaz ..Cevaplamak için Üye ol