Bebeğim grip

ayssegulll soruyor: 4

merhaba,bebeğim 7.5 aylık.daha önceki doktorlarla olan diyaloğumdan bahsetmiştim artık güvenim yok hiç bir doktora.bazen güvenmek zorunda kalıyoruz.kızım grip olmuş sık öksürmesede öksürdüğünde dolu öksürüyor burnu akıyor pişiği var doktor diş döneminden dolayı olduğunu söyledi ilaç tarzında pişik kremi yazdı yani kozmetik piyasasındakiler olarak nitelendirdi mustelayı falan.neyse bir soğukalgınlığı ilacı yazdı adı iburamin zero.bu ilacı kullanna bir arkadaşım işe yaramadığını hatta yan etkisi mi nedir daha kötüye gittiğini söyledi.peditus önerdi.aynı şekilde etrafımda peditusu önerek çok anne var.ablam,eltilerim falan da peditus kullan biz kullandık anında geçiriyor dedi.ben mümkün mertebe bebeğime ilaç vermeden doğal yollarla bağışıklığına zarar vermeden atlatmasını istiyorum.anne sütü almasını istiyorum ama son zamanlarda emmek yerine ısırıyor alttan iki tane yeni diş çıktı.bugün sadece bir öğün anne sütü aldı diğer öğünlerine keçiboynuzu pekmezi ekledim çörekotu yağı damlattım(3 damlayı geçmemek şartıyla)dün de emmemişti ama sütümü sağıp verdim.bir eczacı bize "ben bebeğime hiç bir ilaç kullanmadım antibiyotik falan..sadece calbol kullandım bir de fitil"demişti.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ozguranne

Geçmiş olsun. Bebekler hasta olunca insan çok üzülüyor.

Ancak ben olsam güveneceğim başka bir doktora geçerdim. Bazı bebeklerin bağışıklığı çok iyi oluyor ve antibiyotiklik durumu olmuyor. Eczacının bebeği öyle denk gelmiş olabilir. Ama gereken bir durumda vermemek çok tehlikeli olabilir. Bence siz çok fazla çevrenizin etkisinde kalıyorsunuz. Güvenilir bir doktor bulun ve sadece onu dinleyin bence. 

Geçmiş olsun.


aleynaa

Geçmiş olsun henüz gelişmemiş olan bir vücudun antibiyotikle tanışması oldukça üzücü bir durumdur öncelikle tavsiye üzerine bir hekimin yazmadığı ilacı kullanmamalısınız her bebekte bünyeler farklıdır ve işin uzmanı olmayan kişilerin tavsiyesiyle ilaç kullanmanız doğru olmayabilir doktorunuz iburamin zeroyu tam yerinde yazmış bence size tavsiye edilen peditus daha düşük dozlarda bir ağrı kesicidir ilaçlar grip nedeniyle oluşan enfeksiyonların yaratacağı ateşlenme öksürük gibi durumlarda veya boğaz enfeksiyonunda yani mecbur antibiyotik kullanılmalıdır. Bence bu işin uzmanları dururken antibiyotik kullanıp kullanmamasına siz karar vermemelisiniz hafif bir şekilde başlayan grip ağır tablolara dönüşebilir antibiyotik kullanımıyla bir haftada iyileşebilcek durumdayken iyileşme süresini de uzatırsınız. Doktorunuza güvenmiyorsanız başka bir doktora devam edin madem içiniz rahat etsin. 


ipeklaren

Merhaba,

iburamin zero antibiotik değildir ki. Grip önleyici ben çok memnun kaldım . aylarca verdiğim peditus 'a acıdım . Bizde peditus hiç işe yaramadı. Size önerim öksürük varsa bronşit vs cevirmeden basit grip ilaçları ile en kısa sürede çözmeniz. İlerletirseniz ilaç vermiyim diye bronşit e cevirebilir . Antibiotik vermek zorunda kalabilirsiniz. Ben hafif griplerde vs ilaç verme taraftarı bir anne değilim. Ama emmicek yada uyumucak kadar çocugu rahatsız ediyorsa , hem çocuğa eziyet hemde daha kötü duruma gelip daha çok ilaç daha uzun hastalıkla çocugu yıpratmama taraftarıyım. Benim kendi görüşüm tabi


ayssegulll

çevremin etkisinde kalmaktan ziyade çevremin görüşlerini alıyorum ve bebeğime en doğrusu ne yapabilirim onu araştırıyorum.ilaçların ne kadar fazla kullanılırsa o kadar bağışıklığa zararı olduğunu biliyorum.antibiyotik olayını kızım 5 aylıkken yaşamıştık.kızımın o zaman burun akıntısı nezlesi yoktu sadece ateşi yükselmişti.doktor bir antibiyotik yazdı tahlil sonuçlarında enfeksiyon var diye.ben vermeyi tercih etmedim en azından şuanki gibi grib öksürük belirtisi gösterene kadar antibiyotik vermem.iyileşme süresi uzamadı zaten bir belirti yoktu ateş düşürücü fitille atlattık.antibiyotiğin gereksiz yere yazıldığı da çıktı ortaya bazı doktorlar böyle malesef en ufak bir şeye anbtibiyotik yazan doktorlar var değiştirdik doktorumuzu.görüşleriniz için teşekkür ederim biz de kullandık zaten ilacımızı bir önceki günden daha iyiye gitti.konu evlat olunca ince eleyip sık dokuyor insanCevaplamak için Üye ol