bebeğinize nasıl bir kahvaltı hazırlıyorsunuz ?

YesilAnne soruyor: 5

Oğluma 1 aydır doktorun verdiği bir listeyle hazırladığım kahvaltıda;

- 2-3 ad. bebe bisküvi
- Labne peynir
- Pekmez
- Yumurta ( 2 günde bir)  var. Birde yavaş yavaş yavaş cevize başlıyorum.
Acaba bebe bisküvisi değil de ekmek mi versem? Mönüye ekleyebileceğim başka neler olabilir? Siz bu dönemde bebeğinize nasıl bir kahvaltı öğünü hazırlıyorsunuz ya da hazırlıyordunuz? Teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


85 Cevap


duyguonal

ARKADAŞLAR yazdığınız gibi hazırlıyorum içine pekmez peynir tereyağ bebe bisk.herşey koyuyorum ama ne hikmetse yediremiyorum. ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.çok üzülüyorummm:((((


Loxodonta

Ben her zaman bulamaç şeklindeki karışımlara karşıyım açıkcası. En başından beri kahvaltıda peyniri, yumurtayı, bebe bisküvisini ayrı ayrı veriyorum. Bisküviyi Milupa 7 tahıllıda eritiyordum en başta. Şimdi de yulafla hazırlıyorum. Bence bu acaip karışımları bebekler sevmeyebilir. Açıkcası kendi yiyemeyeceğimiz karışımları bebeklere de vermemek gerek bence. İstersen ayrı ayrı vermeye çalış.

Kızım 6 aylıkken peyniri (normal beyaz peynir) akşamdan suya koyuyordum. Sabah yumurta haşlıyordum. Ayrı bir kapta Milupa 7 tahıllı hazırlıyordum. Milupa karışımından biraz alıp peynir ve yumurtayı ayrı kaplarda yumuşatıyordum. Kalan milupa karışımına da bebe bisküvisi (Hipp marka) koyuyordum. En başından beri bunu yaptım ve peynir ve yumurtayı bitirmeden bisküvili karışımı yedirmedim. Şimdi hepsini gayet rahat ve severek yiyor. İstersen sen de bir böyle dene duyguonal.


gurbettebiranne

biz corba (genellikle tarhana)
peynir
ekmek
domates  yiyoruz

corbayi yediginde digerlerini cok onemsemiyorum


aycasurul

Fıstık ezmesi protein açısından çok faydalı. Kahvaltıda öneriliyor, bilginize arkadaşlar.


haftada 1-2 kez mısır unlu kuymak gibi bişey yapıyorum. Çoğu bebek bunu çok seviyor.
Mısır ununu tereyağında kavurup biraz süt ya da su ekliyorum topaklanmaması için sürekli karıştırıyorum. Ocaktan almaya yakın, keçi peyniri katıyorum. Bazen ceviz, fındık ya da fıstık ezmesi ekliyorum. 


zeynep_bartu

aycasurul tarif verebilir msn? daha doğrusu ölçü, teşekkürler.
Cevaplamak için Üye ol