Hizmet Hastanesi

sunkey soruyor: 10

Sonunda hizmet hastanesinde doğum yapmaya karar verdim. Drumun  Memorial gruba ait olduğu için önerdiği hastalerdendi. Hastane çantası için geçmiş soruları incelerken alınması gerekenlerin hastaneye bağlı olarak değiştiğini fark ettim. Orada doğum yapanların yorumları harika olur.Hem hastanede neleri veriyorlar, hem de benim beğendiğim kadar var mı :)

şimdiden teşekkürler.  

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ipekkusgoz

Ben incirli ethica'da yaptım doğumumu ama hizmet hastanesinde de yapmış olmak isterdim.Sırf doktorum orda olduğu için ethica'da yaptım ama eşim hala o hastaneden nefret eder. Bence doğru bir seçim hizmet hastanesi. Bildiğim kadarıyla doğum fotoğrafı da çekiyorlar. Odaları ethica'dan daha geniş ve ferah.


cano

sunkey fiyatla ilgili bilgi verebilirmisin ve dr ismi bu ömür gazinosuna varmadan olan hastane değilmi bahçelievlerde  bende fındıkzade medilife da yapıcaktım ama 2 çocuğum olacağı için kızımda 2 yaşında olduğu için bende bahçelievlerde oturduğum için hizmet hastanesinide duyduğumda bunlarla ilgili bilgi verirsen sevinirim.birde sünnet konusunda bilginiz varsa eğer .çocuk doğar doğmaz yapıp yapmadıklarına dair bilginiz varmı? çok karıştırdım ama teşekkürler 


ipekkusgoz

Biz de 43 günlükken sünnet yaptırmıştık hizmet hastanesinde. Hastanenin başhekimi yapıyor sünneti. doğar doğmaz yapma konusunu doktorla konuşmak gerek sanırım. Biz ne desek boş


sunkey

cano , fiyatı çok uygun o standartta bir hastane için. benim drum dışardan olduğundan maalesef SSK'dan yararlanamıyorum buna rağmen normal doğum dr parası hariç 1750. epidural için de sanırım 100-150 tl fazla alıyorlar. Suit istersen oda fiyatı 250 tl .Ama normal doğumda söz veremiyorlar. Hastanenin odalarını web sitesinden gezmiştim gitmeden , gittiğimde de farklı bir şey görmedim gayet güzeldi, hemşiler ilgiliydi. ben maalesef hastanenin olduğu bölgeyi hiç bilmiyorum, Şişli'den geleceğim.
slnkaa , entersan olmuş, tanışabiliriz aynı hastanede olacaksak :)Kızlar zamanında gelirse tabi  :)benim dr memorial çok istedi, ama özel sağlık sigortam yok, diğer önerdiği hastanelere bakamadım bile çok beğendim hizmeti. Otel lüksü Acıbadem'de var ben luzumsuz buluyorum. Özlelikle Florance Night. Avrupa'yı istiyordum 2700 tl ye devlet hastanesi yatağı ve yıpranmış duş teknelerini görünce başka yerlere bakmaya karar verdim. Şimdi merak ettiğim havlu, ped vs veriyorlar mı hastanede .Kocaman bir bavullala gitmek istemiyorum hastanaye de :) 
ipekkusgoz umarım 2ciyi yaparsın Hizmette :)


coffetea

ben hizmette sezeryan oldum sait bey dr.um  çok iyiydi.özellikle bebek hemşireleri çok güleryüzlü ve yardımcı.
hertürlü ihtiyacınız mevcut, bebek bezi, sizin hijyen vs.,ıslak havlu.bebeğ ide 2gün onlar giydirdi.-tercihinize bağlı tabi -  kocaman valizle gitmiştim hiç açmadım.nevresimlerimi de hatta kullanmadım.2 gün değiştirdiler.
tavsiye ederim .gulcinozden

ben 2011 şubatta hizmet hastanesinde doğum yaptım.Çok ço memnun kaldım hastaneden özelliklede doktorum meltem hanımdan.arkadaşların dediği o hastane için de geçerli ped ve bebek için prima bez veriyolar kaldığınız sürece.Hatırladıklarım arasında ıslak mendil de var vede banyon için havlu vermişlerdi.Kapısında süsü olmayan odalara hizmet hastanesinin mavi ve pembe kapı süsleri var onlardan asıyorlar.bebeği yıkamak için şampuan falan götürmenize gerek yok.Orda yıkama esnasında kendilerinin şampuanlarını kullandılar benim bebeğime.sebamed mara.hemşireler konusuda çok doğru annem yanımdaydı ona bile bişey yaptırmadılar benim ve bebeğin her türlü bakımıyla ilgilendiler.eğer bebeğiniz sizi emmezse veya özellikle sezaryan olunca bikaç gün süt gelmeye biliyo bebeğe mama veriyorlar.ordan bir biberon kullanıyorlar.doğum yapıcak anne adaylarına tavsiyem sadece yanınıza böyle bir durum için yanınızda biberon bulundurun.


sunkey

slnkaa  benimki 28 Haziran bekleniyor ama belli olmaz, ne zaman gelmek isteyecekleri :)

gulcinozden teşekkürler bilgiler için, kocaman bavul götürmek  istemiyorum gerçekten. :) ama yine de şişecek galiba.


gulcinozden

slnkaa, merhaba.. burdan birkaç arkadaş daha meltem hanım hakkındai tecrübelerimi sormuştu.Herkese söylediğim şey en başta meltem hanımın normal doğum taraftarı olan birisi olduğunu söylemek oldu.Benim doğumumun sezaryan olarak gerçekleşti ama bu tamamen benim istediğimle,hamileliğimin durumuyla ilgiliyli sadece.Meltem hanım doğuma girdiğinde son derece espiriyli,o kadar tedirginliğimin ve korkumun yanında bayıltılmadan önce beni çok güldürmüştü.Öyleki uyanınca narkozun etkisiyle bebeğimi sorarken bi yandanda meltem hanım beni neden bıraktı falan demişim.uyanınca bile aklımdaymış anlaşılan :)  odaya geçtikten sonrada çok ilgiliydi kaldığım  gün boyunca hastaneye geldiğinde ve hastaneden ayrılırken gelip durumumu kontrol etti.Sonrası için tavsiyelerde bulundu.Doğumdan bi zaman sonra tekrar muayeneye gitmeniz gerekiyor.Son gördüğümünde de aynı şekilde ilgisinden çok memnun kaldım.Şöyle bişeyde var farkındaysanız meltem hanım birazda otariter,espirili olmasının yanında sert yapısı olanda biri buda doğum katında hemşireler çalışanlar tarafındanda biliniyor sanırım.onların davranışları bile daha alakalı oluyor diyo düşünüyorum.

slnkaa,sunkey ve tüm doğumunu bekleyen arkadaşlar hepinize hayırlı doğumlar dilerim,Allah evlatlarınızı sağlıklı şekilde kucağınıza aldığınız günleri gösterim inşallah..

sormak istediğiniz başka bişey olursa seve seve cevaplayabilirimburcak

merhaba,

5 nisanda hizmette doğum yaptığım için son bilgileri veriym istedim.

ilk doğumumu da hizmette yapıp memnun kalmıştım bu nedenle başka hastane düşünmedim.
doktorum dışardan geldi, ama meltem hn ın ve sait bey in önerildiğini ben de çok duydum. 
hastaneye gelirken kendi isteğiniz bebek kıyafetleri dışında hiç bir şey taşımanıza gerek yok, bebek doğduğunda yanınıza getirirken ıslak mendil ve bir miktar bebek bezi veriyorlar. bebek şampuanı falan taşımayın, hemşireler hastaneden çıkmadan önce anne babayı çağırarak bebek yıkamayı ve bakımını gösteriyorlar. bebek için kullandığım tek şey pişik kremiydi.
özellikle bebek hemşirelerinden ve anne bakımını sağlayan hasta bakıcılardan çok memnun kaldım. bir de oğlumun yoğun bakımda kaldığı 5 gün boyunca biz de hastanede kaldığımız için artık hepsiyle arkadaş gibi olmuştuk :)
kapıya bebek için süs asıyorlar, odalar hergün temizleniyor çarşaflar değişiyor, ve unutmadan doğum yaptıktan hemen sonra odaya lohusa şerbeti de geldi :) 
yanlız ilk doğumumu hizmet hastanesi memorial olmadan önce yaptığım için  memorial olunca değişen nerdeyse hiçbirşey yok desem yeridir.. yani bir acıbadem yada international konforu beklemeyin..

şimdiden hayırlı doğumlar dilerim..


HCR_26

ben de hizmet hastanesinde doğum yaptım. meltem hanım doktorum olmasına rağmen doğumum onun izinli olduğu bir pazara denk geldiği için hastanede başka dr.tarafından acil sezeryana alındım..Ameliyatımı yapan dr. çok memnun kaldım çünkü nerdeyse hiç ağrım sızım olmadan kısa sürede iyileştim..  Bebek hemşireleri çok çok ilgililerdi, acemi bir anneye epeyce yardımcı oldular, bebek için profesyonel fotoğ.hizmeti güzel bir ayrıntıydı ama bence en güzel süprizleri doğum sonrası psikolojik destek vermeleri.. hastanenin psikologu neler yaşanabileceğini, eşimin bu süreçte nasıl destek olması gerektiğini felan anlattı bu benim çok hoşuma gitmişti..Cevaplamak için Üye ol