Gece beslenmesini kesmek... nE zaman, nasıl?

olguveimgeninannesi soruyor: 1

gece beslenmesini kesmek için uygun zamanda mıyım bilmiyorum ama 9. ayını yeni bitiren oğlum gecede 5 kez uyanmaya başladı. her gece aynı saatlerde 2 fırt meme için uyanıyor ve tam uyudu derken yeni saat mesaisi başlıyor. halbuki 7. aya kadar çok güzel uymuştu, kurulu saat gibi sadece 23.30 ve 4.30da uyanır, emer tekrar uyurdu.
sizce ne yapmalıyım? nasıl davranmalıyım? önerilerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


mnkbs

olgusmum kesebildi mi ben de çok merak ettim. Oğlum 22 aylık, 10 aylıktan itibaren emmeyi bıraktı maalesef, formül süt ile devam ettik, hala ara ara formül süt alsa da inek sütü de içiyor. Ancak asıl konu şu ki, daha 1 ay öncesine kadar her gece 2 defa uyanıp süt içerdi, sonra birden uyanmaları azalmaya başladı, yaklaşık 1 hafta boyunca gecede 1 defa kalktı, şimdi ise neredeyse hiç kalkmıyor, çok nadir. 

Diyeceğim o ki, çocuk zaten bir yerden sonra kendi kendine bırakıyor. Bir de ben hiç zorlamadım gece beslenmesi bırakması için ve kendi kendine bıraktı diyebilirim. Açıkçası 8-9 ay çok erken gibi göründü, en azından ben öyle düşünerek zorlamadım. Cevaplamak için Üye ol