Pütürlü Beslenme Problemi

angel34 soruyor: 7

Oğlum 13 aylık ve 6 tane dişi çıktı 7.cisi yolda.Pütürlü gıdaları kesinlikle yemiyor azıcık pütür gelse hemen öğürüyor ısrarla yedirmeye devam edince de kusuyor.Eline birşeyler vereyim kendi kendine ısırmayı ve çiğnemeyi öğrensin diyorum ama verdiğim hiçbirşeyi eline dahi almak istemiyor.Elma,büsküi,mandalina,ekmek gibi şeyler vermeye çalışıyorum eline tutuşturuyorum almıyor.Masaya koyuyorum al oğlum diyorum parmağının ucuyla itiyor.Ne yapacağımı şaşırdım.Sizlerin önerebileceğiniz birşeyler var mı?

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


angel34

Dün elmayı soyup eline verdim ama eline almıyor hafif tutuyor sonra yere bırakıyor sonra avcunu açıp kapatıp avcuna bakıyor eline ıslak birşey temas etmesini sevmiyor sanırım :)


smmm06

yani inanırmısın benim oğlumda aynı şu an 25 aylık hala eline alır koklar beğenmediyse atar elinden kendisi ne isterse onu alır siz yanında yiyin ona teklif etmeden belki o şekilde yer ama çok zor ki kilosu ii diyosun bide benimkinin kilosuda ii değildi ki hal ii değil ama yapacak çok bişey yok zorlamayla olcak bişey değil


angel34

Kilosu iyi olmaması daha zor dediğiniz gibi.Sizinde Allah yardımcınız olsun.Bugün omlet ve rende meyvelerle başladık.Yavaş yavaş bir şekilde alışacak.Zorlamadan ama alıştıra alıştıra gideceğiz böyle..


gulcinozden

aynı sorun bizde de var maalesef.angel34 dediğin gibi bende kısa süre öncesine kadar eline yemesi için bişey vermediğim boğazına gider tıkanır diye.yanlış yaptığımı şimdi iyi anlıyorum.benim oğlum havuç,elma,portakal,bisküvi şeyleri eliyle tutuyo ağzınada götürüyor ama biraz büyük parça koparttığında diğer eliylede çıkartıyor.dengi olan bebeklere bakıyorum muzu haşlanmış sebzeleri falan löpür löpür yiyolar(hepsine maaşallah) bu aralar pilavı ve makarnayı masa sandalyesine oturtup yemek yedirir gibi değilde oyun arasında veriyorum az az .Bi kaç kere yutmuşluğu var.devamıda gelir inşallah..


nadia

ben acikcasi puturlu yeme olayinin tamamen dislerle baglantili oldugunu dusunuyorum. ben yapmayin denilen seyleri yaptim, hep blender kullandim cunku vaktim yok. ama kizim 11 ayliktan beri her turlu seyi yiyor, cunku en arka azilar haric tum disleri cikti.


ozgeo

benım oglum 8 aylık ve bız bu aya kadar putur olayını dusunmeden blenderdan gecırıyorduk tum corbaları  ta kı yurtdısından babannesı gelene kadar. Kadın derhal olaya el koydu ve alıstırma calısmalarına basladı.Kus gıbı mınık mınık ekmek parcalarını verdi,ilk baslarda bogurdu ancak 2 gun sonra alısmıstı.Bız de corbasını ezıcı kasıkla ezerek vermeye basladık.Ama asla yanlız bırakmıyoruz her ıhtımale karsı..

ılgınızı cekebılır blogum: http://canimoglumcanimkariyerim.blogspot.com

 

 


angel34

Nadia dişi çıkan,kocaman olmuş bir çok çocuklar var.Anneleri hala pütürlü yemiyor diye yazdıkları için endişe duyuyoruz açıkçası.Ama her çocuk kendine özel diye düşünüyorum.Sizinki alışmış yemiş ama yavaş yavaş alıştırmazsam benimki yiyeceğe benzemiyor.


Özge iyiki fazla geç kalmadan müdahale etmiş annen.Zira zaman geçtikçe alışmaları daha da zorlaşıyor.
Cevaplamak için Üye ol