Sünnet '''YARDIMMM'''

Gamze_Fatih soruyor: 8

merhabalar tecrübesiz bi anne olarak yarın oğlum sünnet olucak ne yapmam gerektiğini neler lazım olabileceğini yazabilirmisinizz.....................  

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ssibel

ben ilk oğlumu 5.5 aylıkken sünnet ettirmiştim.hastaneye giderken hiçbir hazırlık yapmadım.sünnet olduktan sonra doktor bi krem verdi onu sürdüm ekstradan.yalnız sünnet olurken doktor kollarını tutmanızı isteyebilir.ben kameraya çekiyordum o yüzden eşim tuttu.şimdi olsa ben tutardım.bi tensel temas olurdu yani.size önerim yanında olduğunuzu gösterin elini tutun veya başka bişey yapın.


Gamze_Fatih

YANINA ALIYOLARMI OOOO SEVE SEVE GİRERİM KORKMAM SADECE AĞLAMAMAK İÇİN ZOR TUTARM KENDMİ :((


ipekkusgoz

Biz de yanına girmedik.Çırılçıplak (battaniyesine sarılı olarak) ancak ameliyathaneye kadar kucağımda götürmeme izin verdiler.Sonra kapıda bir bayana teslim ettim.Ama girebilsek de giremzdim herhalde, videolarını bile izleyemedim.Krem sürülüyor, ilk gece fitil de kullanmıştık yanlış hatırlamıyorsam. Ama bunları doktoru söyler zaten taburcu olurken. İçinizi rahat tutun. Gelip geçecek inşallah.


eab

Biz de 5 aylıkken yaptırmıştık. Birşey yapmanıza gerek yok.Yedek bez,kıyafet her dışarı çıktığımızda alıyoruz zaten.Bir de benim tavsiyem sünnet olacağı saatte uyutabilirsin daha arahat geçer.5 aylık baya bir hareketlenmiştir.Benim oğlum dikişler atılırken uyanmıştı.esra_26

yanınıza birşey almanıza gerek yok oğlum lokal olmuştu ellerinden tutmuştum ben.sonrasında doktor batikon vermişti onu uygulamıştık çabucak iyileşti sizinde öyle olsun inş.


Gamze_Fatih

sünnet oldu bitti dün :) oğlum sadece anesteziden ayılma sürecinde vıyakladı o kadar dün gece hiç uyanmadan uyudu üstelik ağrı kesici yada batikon vesaire herhangi bişiy kullanmayın dedi dr zaten klips takılı hala cumartesi çıkarıcaklar hiç ağlamıyo hatta sürekli şebeklikler yaparak bizi güldürüyo MAAŞALLAH bu kadar kolay olacağını bilsem daha önce yaptrrdm ÇOK TŞKLER :)


nnunnis

pipisi beze değmesin diye kağıt bardaklardan kesip koymuştum ben .Bizde 2.5 aylıkken yaptırmıştık.Geçmiş olsun.


Gamze_Fatih

banada dediler kağıt bardak koy diye hiç gerek kalmadıki klipsin boru gibi olan yerinden çişi akıp gidiyo canı yanmıyo zaten yansa durmaz işerken gülmezdi beze değiyo ama sıkıntısız :))

 :D tşkler nnunsis


Cevaplamak için Üye ol