5. Ayda uyku sorunu

SLNKRTL soruyor: 7

5. Ayına yaklaşan Oğlum Doğduğu günden itibaren kendi başına kendi odasında uyudu uykuya dalmasında sorun yok ama 2 haftadır geceleri saat başı uyanmaya başladı önceden saat 8-9 gibi yatırır 1 gibi o uyanmadan emzirir yeniden yatırırdım 3-4 e kdr uyur sonrasından 1-2 saatte bir uyanırdı ama şimdi saat kaçta yatarsa yatsın kurulu saat gibi saat başı uyanıyo bu uyku sorunundan önce grip oldu dişide çıkıyo sanırım sürekli ellerimi kemiriyo doktorumuz hastalanmalardan sonra huy değişimi olur ama normale döner dedi ama ben bu saat başı uyanmaların hiç geçmemesinden korkuyorum uyandığında da öyle hemen kucağıma almam emziğini veririm Altını kontrol ederim mamasını veririm gerekirse çok uğraştırmadan uyur yine ama neden saat başıı nedeenn :((((

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


berlindenbirseda

Merak etmeyin saat basi uyanmalar düzelir, genelde siz sebebi daha bulamadan duzelir hem de. Bizde oyle oldu hep ☺. Önemli olan bu süreçte daha sonra birakmanin zor olacagi yeni bir aliskanlik edindirmemek, ki zaten anlattığıniz kadari ile yapmiyorsunuz yeni bir sey...Kolay gelsin.


SLNKRTL

Genelde çevremden yanında yatır bak nasıl uyur gibi tepkiler alıyorum ama sonrasında dediğiniz gibi zor vazgeçeceği alışkanlıklar kazanmasın diye inatla eski düzeni korumaya çalışıyorum umarım kısa zamanda düzelir :)) teşekkür ederm :)


bbade

Sakin sakin yaniniza almayin. Kizim dogunca oglum babasiyla beraber yatmaya basladi. Tum gece ayaktaydik. Zirt pirt uyaniyor sut, meyve suyu, su hatta ayran icip uyuyordu.

Bir diger cevredeki cok bilmislerin diyecegide size "memeden kes, hic uyanmayacak"

Sakin ama sakin inanmayin. Cocuk her seye kendi karar veriyor. Uyanack mi uyanacak, deliksiz mi uyuyacak uyuyacak. Ama kendi istedigi zaman.


berlindenbirseda

Aslinda ben birlikte yatmaya karsi degilim, biz hala, koyun koyuna olmasa da, yan yana yataklarda uyuyoruz oglumla...1 yas civarinda birdenbire uyku sorunları basgösterdi bizde. Butun gece uyuyan, 7,5 ayliktan beri gece beslenmeyen cocuk birden ani cigliklarla uyanır olmustu ve baska bir yol bulamamistim, pisman degilim donup baktigimda. Bence asil belirleyici olan bu pismanlik zaten. Ani kurtarmak icin aslinda icinize sinmeyen bir yöntemi, ne bileyim ayakta sallamayi mesela, denemeyin demeye calismistim ☺, sonra vazgecirmesi zor olacagi icin. Birlikte yatmaya prensip olarak karsi degilseniz olabilir niye olmasin, biirlikte yatmanin bagimli kisilik yaratacagi savi kanitlanmis bir sey degil zaten. Sevgiler.


berlindenbirseda

Bu arada bbade sizin yorumunuzu gormeden yazmıştım son yazdiklarimi, soylediklerinize karsi çıkmak degildi niyetim ☺


SLNKRTL

Teşekkür ederim herbirinize dün gece şikayet ettiğimi anlamış gibi 3 saat deliksiz uyudu ama sonra yine saat başı uyanmaya devam etti :D bide rüyamı görüyo ne çığlık çığlığa uyanıyo uykusundan bu durumu yaşayan varmı aranızda sebebini bulamıyorum


gizemli_1105

Dislerinden de olabilir buyume atagida olabilit cnm 14. Aya kadar 8 buyume atagi varnis ve bu ataklar biraz skntili ilabiliyormusCevaplamak için Üye ol