3,5 yaş güzdüz idrar kaçırma. Yardım...!

smyy soruyor: 3

Merhana Arkadaşlar benim 3.5 yaşında bir kızım var ve gündüzleri sürekli idrar kaçırıyor. Geceleri hiç sorunumuz yok ama gündüz sürekli kaçırıyor çamaşır yetiştiremiyorum o kadar yani. İlk başlarda pek önemsememiştim daha küçük falan alışır. Oyuna dalıp unutuyor falan diye düşünmüştüm fakat artık anladım ki bu idrar kaçırma istem dışı oluyor. İnternette biraz araştırdım aktif mesane sorunu diye geçiyor ama tedavisi nedir ? yaşayan var mı hiç bilmiyorum. Eğer bizim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa tedavi süreçlerini falan bahsederlerse çok mutlu olurum.
Şimdiden çok teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


smyy

bizimkide sanki üşüttüğünde daha sık ve daha çok yapıyor. ama normal zamandada sık sık yapıyor. yarın dr.a götüreceğiz. aktif mesane sorunu diye birşey varmış o olabilir diyorum. hayırlısı ins. Rabbim hayırlı dr. ile karşılaştırsın.


duruel

Geçen ay ilk kez başıma geldi.ama gecede kaçırıyordu kızım oysaki hiç kaçırmazdı. Çok moralim bozuldu ve hemen ürolog arkadaşımı aradım hemen bir tam idrar tahlili yaptırın dedi.yaptırdığımda idrar yolu enfeksiyonuyla uyumlu çıktı sonuçlar.uygun bir antibiyotik tedavisiyle hemen sonuç aldık. Antibiyotik bittikten 48 saat sonra idrar kültürü yaptırın dedi.onu da yaptırdık bakteri üretmediğini gördük sonuçlarda, yani atlatmış tamamen enfeksiyonu. Ürolog arkadaşım olduğu için aydınlattı beni bu konuda ve sizin dediğinizi söyledi. Ayakları sıcak tutmanın önemli olduğundan bahsetti , üşüme çok tetikliyormuş enfeksiyonu. Umarım yardımcı olabilmişimdir,çok geçmiş olsun.


babu

Tutamama sorunu olsa gece de tutamamalari lazim diye dusunuyirum. Benim oglum da uykuda tutuyor gunduz oyle ara ara degil de cisi gelince hafiften kaciriyor cunku tuvalete itmeye usenior. Ancak biz soleyince. Gece tutabildigi icin icin urolojik degil davranissal bir sey oldugunu dusunuyorum.Cevaplamak için Üye ol