çocuğum elektronik alet bağımlısı

Mustafa26es soruyor: 4

Arkadaşlar çok büyük cikmazdayim bir sürü çocuk gördüm böyle bir şey ömrümde görmedim. Çocuk fişi olan herşeye bağımlı şu an 3 yaşında dogdugundan beri düzelecek diye bakıyoruz artık ümidim kalmadı kafayı yiyecem. Resmen şuurunu kaybediyorr čarsiya çıkarıyorum beyaz esyacinin önünden geçemiyorum parka götürüyorum trafoya gidiyor markete giriyorum blanderlere mikserlere kahve makinalarına vs vs vs takılıp kalıyor kendini parçalıyor. Nedir bu sendrom mu hastalık mı Allah rızası için yardımcı olabilecek biris varmı? Diğer çocuklar oyuncaklar hiç bir şey ilgisini çekmiyor.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


berlindenbirseda

Bence icinizi ferah tutun, cok merak ediyordur iclerini belki, illa hastalik olmak zorunda degil. Evde feda edebileceginiz bir elektrikli alet var mi, fise takilamayacak hale getirip birlikte parcalayip icini inceleseniz belki meraki diner? 


Mustafa26es

Denedim bir sürü farklı elektronik eşayayi veya bozuk aletler bulup feda ettim. İş iyice yolundan çıktı. Dediğim gibi gördüğü zaman şuuru gidiyor sanki biri etini kopariyormus gibi kendini parçalıyor. Tuvalete gidiyoruz yanımızda sokağa çıkarıyorum onlar olmadan çıkmıyor. Çocuk iyice saplantılı oldu gece yatarkan miksere süpürgeyle sarılıp yatiyor. Uyuyunca alıyorum gece kalkıyor arıyor istiyor vermezsem kendini sağa sola atıyor. Cogunuza saçma gelebilir ama bildiğimiz tapiyor. Doktora sordum doktorda anlayamadı bu kadar bağımlılık hiç kimsenin gördüğü birşey değil galiba. Yokmu yardımcı olabilecek biri
yuksel_

Doktora sordum demişsiniz ama acaba bir çocuk psikiyatristine götürdünüz mü? Bu yaşta bu kadar anlattığınız seviyede bir takıntının normal olmadığı ortada, bence acil olarak profesyonel destek almalısınız.

Kolaylıklar dilerim.


Mustafa26es

Evet götürdüm çocuğunuz seviyor deyip geçiyorlar. Akrabalarınızda varmı gibi şeyler soruyorlar ama çözüm yokCevaplamak için Üye ol