cicibebe

definem soruyor: 5

kızım 3 ayını yeni bitirdi.hem emzirip hemde mama veriyorum.çabuk acıkıyo mamasının içine bitane cicibebe atsammı acaba????????

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


annevebebis

3 ay cicibebe için erken bir zaman sanki.


Damla

3 ay civarında bir büyüme atağı oluyor sanırım. Ben de sütüm mü azaldı diye telaş yaratmıştım tam o zamanlarda.  Bir de havalar çok soğudu, boğazı kuruyup susuzluktan da emiyor olabilir. Çabuk acıkıp sık emmesi iyi aslında, sütünüzü arttırır. Bence doktorunuza sormadan anne sütü formül dışında ek besin vermeyin bu ayda.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bence de daha çok erken. Ben 4,5 aylıkken 1-2 kere meyve verdim, bugünlerde yine ara sıra meyve veriyorum, ama başka birşey vermedim. Anne sütü ve formül mama içiyor.


selencem

yapmayin sakin, cok erken. zaten doktorunuza danismadan boyle seyler genel olarak yapmayin :) doymuyosa daha cok mama /sut verin


lightmoon

Çabuk acıkması çok normal çünkü daha çoooook küçük annesi. Biz de o dönem en geç 2 saatte bir emiyorduk. Bir de bebeğiniz hareketli bir yapıya sahipse daha çok acıkacaktır. Verebildiğiniz kadar anne sütü verin bence, mamaya/büsküviye/ekgıdaya nasılsa hayat boyu devam edecek ama anne sütünü sayılı günler içiyor olacak...Cevaplamak için Üye ol