Surekli su ile oynama

denizderya1 soruyor: 3

14 aylik oğlum ne zaman sulugundan su icse hemen bunu oyuna ceviriyor, agzinda su biriktirip etrafa su püskürtuyor, her tarafi islatiyor.Elinden sulugu alinca da cok ağliyor. Boyle bir durum yasiyor musunuz, gormezden mi gelmeliyim yoksa unutturmaya mi calismaliyim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ayazlali

Su ile banyoda oynanır deyin, su dolu bir leğen koyun önüne, dökün oyuncakları, kap kaçağı önüne oynasın. Çocuklar su ile oynamayı sever, yaptığı normal. Sulukla oynamasını istemiyorsanız izin vermeyin, suluk su içmek içindir, suyu dökersen onu alırım, suyla oynamak istiyorsan gel banyoda oyna deyin.


SelmaOnurEmre

Suyla oynamayı bütün çocuklar seviyor sanırım. Akıtmayan bir suluk edinin. Suyla oynamasına da banyoda ya da mutfak lavabosunda izin verin. Benim iki oğlum da mutfakta ben iş yaparken suyla oynamaya bayılırdı. 3 sandalyeyi yan yana koyup (düşmemesi için) lavaboya bir leğen su koyup içine de iki plastik al sana yarım saatlik oyun. Evet etraf biraz ıslanabilir ama olsun 2 dk da temizleniverir.


denizderya1

Tavsieleriniz iciin cook tesekkur ederim. Aslinda suluk akitmiyor suyu agzinda biriktiriyor sonra yere tukurup onu seyrediyor. Havalar sogudu uzerine basiyor ustu su oluyor ondan pek istemiyorum oynamasini. Alinca da cok agliyor. Sevdigi bir oyunu engelledigim icin uzuluyrum suclu hissediyorum kendimi. Banyo ve lavabo fikirleri guzel.Cevaplamak için Üye ol