İkizlerimden birinde akar alerjisi var ! yardım

matalayer soruyor: 10

Merhaba : Efe ve Efe adında 3 yaş 2 aylık ikizlerim var. Ege'de yapılan testler sonucu akar alerjisi tespit edildi değer 0.81.  aynı zamanda geniz eti de var. Hatta doktorumuz "Şu anda KBB uzmanı bu çocuğu görse hemen ameliyat der" dedi ama doktorumuz Nasonex kullanarak beklememiz gerektiğini söyledi. Sorum şu; Ege sürekli geceleri huzursuz, olduğu yerde çok sık dönüyor. Ayrıca cildi çok kuru, alerjisine bağlı olduğu söylendi. Bize dikkat etmemiz gerekenler konusunda verilen kağıda uysaydık sanırım çocuğumuzu kavnozda yaşatmalıydık. Elbette mantık dahilindekileri uyguluyoruz. Bu yıl kreşe başladı ama hastalıktan kurtulamıyoruz ( ailecek) Ege sürekli öksürüyor özellikle de geceleri. Balgam çıkarmaya çalışırken kustuğu zamanlar bile var. Her kafadan bir ses çıkması bizi endişelendiriyor. Yardım ederseniz çok seviniriz saygılarımla. Mura ATALAYER.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


CokBilmis

Benim eşimde de ev tozu (akar, mayt) alerjisi var. Evde uyguladığım çözümleri yazayım ama oğlunuz yuvaya gidiyorsa orada rahatsızlanıp eve öyle geliyorsa, rahatlatmak için nefes açıcı ilaçlardan başka çareniz kalmayabilir.

1. En çok fayda gördüğüm alet: İyonizerli hava temizleyici. Yatak odamızda duruyor. En çok alerjik tepkiyi yatakta biriken maytlara karşı vermesi gerekirken, eşimin evde en rahat ettiği yer yatak odası. Klimamızı da iyonizerli aldım. Eşim salonda hapşurmaya başlayınca hemen çalışıtıyorum. Eğer başında yakalamışsam hapşırık anında kesiliyor. İyonizerli vantilatörler filan da çıkmış ama kullanmadım, işe yarıyorlar mı ilemiyorum.

2. Buharlı temizlik aleti: EN ucuzlarından birini aldım. Eşim evde hapşırmaya başlayınca onu dışarı gönderip hemen o aletle yerleri süpürüyorum. Geri döndüğünde hapşırması kesilmiş oluyor.

3. Akar (ev tozu) alerjisi dedikleri şey dökü insan derisi yiyen mikroskopik bir canlının dışkısına karşı olan bir alerjiymiş :) O canlı da en çok deri dökülen yerlerde yaşarmış ki baş yuvası da yataklar tabii. İnsan derisi döküntülerinin yatağın içine girmesini engelleyici kılıflar vbar. Yatak koruyucular pahalı diye almadım (yatağımız en büyük boy). Sadece yastık koruyucu kılıf aldım ama bu bile bizde işe yaradı. Çocuk yatakları için de satılıyor bu kılıflardan.

4. Doktorun tavsiyesi şuydu: Eşiniz evdeyken temizlik yapmayacaksınız. HAtta temizliği sabahtan yapıp, eşiniz eve gelene kadar camlar açık evi havalandıracaksınız. Gerçekten de eşim evdeyken vileda bile yapsam hapşırmaya başlıyor.

Kızım uyandı, devamını bilahare yazarım:)


kamert

alerji için bişey diğemiğcem ama geniz eti için nazoster yada nazonex sprey cokk ii geldi ne gece horlama ne burun tıkalıklığı hiç bişey kalmadı  gecmişş olsun ..


no27

Bende de var bu meret. Ben kesinlikle Libelle temizlik robotu almanızı tavsiye ederim. Hepa filtreli, içinde uçak motoru olan çok güçlü bir robot. Temizliği bununla yapıyorum, toz denen bir şey kalmıyor evimizde. Perdeleri, koltukları, yatağımızı hep çekiyorum bununla. Hatta temizlik bitince ve süpürge yapmadığım günlerde de odada borusunu çıkartıp çalıştırıyorum. Havayı temziliyor ve tozları çekiyor.

Çokbilmiş zaten ayrıntılı anlatmış. Eğer süpürgen normal bir su filtreliyse ya da toz torbalıysa kesinlikle bahsettiğim robot ya da muadili bir şey almanı tavsiye ederim. Çok pahalıydı ama değdi, beynim patlayana kadar hapşırıyordum kurtuldum ben çok şükür.


no27

bu arada cilt kuruluğu için de ilaç yapımında kullanılan sıvı vazelin kullanmanızı tavsiye ederim. eczanelerde satılıyor.


matalayer

İlgilenen herkeze çok teşekkür ederiz. ellerinize sağlık. tavsiyelerinize uyacağım :))katibem

merhaba benim bebeğime de doktor alerjik teşisinde bulundu devamlı öksürüyor burnu tıkanıyor, dün akşam eve ihlasın aura cleanmax ı tanıtıma geldiler, ve temizliğini görünce almaya karar verdik, ben saggy halımı değiştirmeye karar vermişken bu makinanın yaptıklarını görünce halımı bile değişmicem uçak motoru gibi bişi varmış çok süper emişi var tozları pislikleri maykları akarları yalayıp yutuyor mübarek ayrıca hava temizleme özelliğide var tozları hortum gibi içine çekiyor suyun içinde pislikleri görünce gözlerime inanamadım, yazın serinlemek için vantilatör görevi görüyor yatakları koltukları halıları temizliyor bir çok aparatı var yorganlar yastıklar için vakumlu temizleme poşeti var, üfleyip şişirme özelliği var (şişme yatak, balon, şişme deniz ürünleri vs) üstelik halı yıkama aparatlarıda var ben henüz dün almama ragmen çok beğendim hemen kullanmaya başladım, yaşasın tozsuz hayat


cannazli

merhabalar

cok bılmıs sana sorum olacak..bende buharlı paspas almayı dusunuyorum ama hıc kullanan duymadım.benım cocugumdada alerjı var toz akarına ..ıse yararmı bu alet yardımını rıca edıyorum
cannazli

merhaba cok bılmıs tesekkur ederım ılgın ıcın 

bende alıcam cok aydınlattın ..yalnız halı ve koltuklar da ayrıntılı anlatırsan cok sevınırım


CokBilmis

Halı ve koltuklarda temizlik amaçlı kullanmadım o makineyi. Sadece maytlar ölsün diye üzerlerinden geçiriyorum. Halıyı yıkamaya göndriyorum, koltuklarımın da kılıfları var zaten. Gerekirse koltukları da temizlemeleri için eve temizlik şirketi elemanı çağırırım. Özel koltuk temizleme aparatları oluyor onların.Cevaplamak için Üye ol