Akapunktur mu diyetisyen mi?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


neretva

İkisiyle de deneyimim yok. Ama önce hormonlarınıza bir baktırın derim. Zaten diyetisyenler de bunu istiyor. Tiroit hormonlarınızın vs. düzgün işlediğinden emin olun öncelikle.


esracanan

ben kalıcı olması için diyetisyene gidin ve sağlıklı,dengeli beslenmeyi yaşam tarzı haline getirin derim ben inşallah öyle yapıcam =)


esra betül
pantolonetegim.blogspot.com 


aytul79

23 yaşındayken hayatımda ilk defa diyet yaptım. sporu bırakıp yeni bir düzene geçince ister istemez kilo alıyorsunuz. benim tansiyonum düşüktür. bu nedenle diyet yaparken tuzsuz yemek yiyemem. bir tavsiye üzerine akupunktura yöneldim. 2,5 ayda 14 kilo verdim. tabii yaşın çok etkisi var. o yaşlarda metabolizmamız çok daha hızlı çalışıyor. yalnız akupunkturda yapsanız elinizde bir diyet listesine mahkumsunuz. bu fikre sıcak bakmazsanız hiç başlamayın derim. bana sağladığı faydalarsa diyet boyunca açlık hissi yok, mide kazıntısı yok, tansiyon düşmesi yok. ee daha ne olsun :) ben diyet yaparken çevremdeki birçok kişi verdiğim kiloları çok hızlı alacağımı söylemişti. ama öyle olmadı. diyet bitince birde formunuzu korumak için bikaç seans alıyorsunuz. 31 yaşına kadar aynı kiloda kaldım. 2.çocuğumu doğurduktan sonra çok kilo aldım ve şimdi bir kere daha gitmeyi düşünüyorum. ben kolay kilo veremiyorum ama kilo verdiğim zamanda formumu rahat koruyorum. iyi bir akupunktur uzmanı bulursanız kesinlikle tavsiye ediyorum. sonuçta yaptığınız şey yine bir diyet programı. sadece destekleyici unsurlar var.


kem

ilk doğumdan sonra çok kilo aldım oğlum 3 yaşındayken herkes kiloların yerleştiğini artık veremeyefceğimi söylüyordu diyetisyene gittim ve 9 ayda 37 kilo vererek 56 kiloya düştüm bu süreçte hiç aç kalmadım sağlık problemi vs yaşamadım hatta kendimi çok sağlıklı ve rahat hissediyordum karnımda her daim var olan şişkinlik hissi bile yoktu hiç bir ürünün light ını yemedim yemekleri her zaman yaptığım gibi yaptım şu kadar yağ bu kadar yağ gibi bi durum olmadı   ilk bir ay diyet düzenini oturtana kadar zor oldu gerçekten ama sonra çok kolaylaştı üstelik kilo verdikçede şevke geliyo insan ilk ay 8 kilo verdim  sonra 5 5 gitti 62 ye kadar ayda 4 kilo olark devam etti ondan sonrada ayda 2 2 verdim diyet bittikten sonra kilo almadım aynı listeyi uyguladığımız kardeşim 30 kuzenim 32 kayınvalidem 15 kilo verdi hiç birimizde geri almadık. diyeti her koşulda uygulamak durumundasın yalnız bildiğim kadarıyla akupunktur tedavisinin diyeti daha ağır.


mujgankartal

Merhaba,
Ben de sizinle aynı sorunu yaşıyordum. Çok takıyordum kafama açıkcası. Mutsuz olmaya başlamıştım. Sonra diyetişyene gitmeye karar verdim. Bir taraftan da kendime nasıl olup da kilo vermediğimi sorup duruyordum. Hamilelik öncesinde 60 kiloydum. Hamilelik boyunca yaklaşık 18 kilo aldım. Ama diyetisyene gittiğimde yaklaşık 70 kiloydum.
İlk 2 haftada 3,5 kilo verdim ve bebeğimin sütünde herhangi bir azalma olmadı. Çünkü emzirdiğimi bilerek bir diyet listesi hazırladı. Sonuç olarak 3 ayda 10,5 kilo verdim. Sonra koruma kısmında 1,5 kilo daha verdim. Şimdi hamilelik öncesi kilomdan daha düşük bir kilodayım.
Diyetisyene gitmek bana 2 önemli noktada fayda sağladı. 1. kendime güvenim tekrar geldi. 2. Doğru beslenme konusunda fikir sahibi oldum.can80

Zehrazyn diyetisyeninin adını verebilirmisiniz.


esracanan

evet Zehrazyn kime gittiniz siz ??


esra betül
pantolonetegim.blogspot.com 


ipekkusgoz

Akapunktura karar verirseniz ve İstanbul'daysanız Ümit Aktaş'ı öneririm. Gerçi ben tanıdığım ve kendisiyle uzun toplantılar yaptığım zamanlar (kendi işim gereği) kendi halinde bir adamdı. Şimdi tv'de program yapmaya falan başlamış.Fiyatı artmış ulaşılabilirliği azalmıştır muhtemelen.Ama bir fikir olabilir belki size diye yazmak istedim. kem

ankara güven hastanesinde mine özkazanç tı benim diyetisyenim ama şu an samsun medikal parkta çalışıyor


aytul79

kalipso_ar; hayırlı olsun kararın. gelişmelerden haberdar edersen sevinirim :) bende 1 ekim itibarıyla akupunktura başlamayı düşünüyorum. vermem gereken tam 30 kg.cık var. çok bişiy diil canım. pıt diye gidivericek inşallah :))Cevaplamak için Üye ol