Bakıcı mı kres mi?

bellroad soruyor: 3

merhaba oglum 2.5 yasında. 1 senedir bir bakıcısı var. Ancak bu ay sonu itibariyle ayrilacagını soyledi. Yeni bir bakıcı aramak, bulmak, cocugun alısması biliyorumki cok zor , zaten bakıcısına duskun ayrılaccagını soylediğimizde bile cok uzuldu. Duygusal ve kolay baglanamayan bir cocuk. Sizce yeni bakıcı mı olmalı yoksa uzun yarım gun krese verip kalanında cocuk gelisimi mezunu gibi bir oyun ablası mı (onun seviyesine inebilien) tutmalıyım ? Kres de Acıbadem Altıncag dusundum, tecrubeleri olan varsa yazabilirse memnun olurum.
Tesekkurler

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


guta

Kesinlikle en doğru karar bence. Kreş çok faydalı, eve de biri lazım :)


Devin_2012

3 yaşa kadar bakıcı ,sonrası için imkanınız varsa yarım gün bakıcı+yarım gün kreş diyorum ben .biz de bu sene başladık kreşe. ilk bir ay oğlum ve ben sırayla sürekli hasta olduk. kreşten topladığı hastalıklar sayesinde sıra ile hepsini geçirdik. bu arada stresten ben mide ağrıları da yaşadım,bütün sistemim alt üst oldu. Herkes mi bunları yaşıyor ,yoksa hiç hasta olmadan başlayan da var mı bilmiyorum ama bizdeki süreç böyleydi. evde yarım gün bakıcı olmasa o hastalık dönemlerimizi atlatmamız da çok zor olurdu.

metelikatuya katılıyorum sabah koşturmacası çarpı iki ,3 katına çıkıyor. buna da hazırlıklı olun.

Ben de evde kahvaltı yaptırmaya çalışıyorum, çocugu uykudan kaldırması ayrı dert ,o saatte yemek yedirmek ayrı problem, evden çıkış evlere şenlik ama okula gidince mutlu (gidene kadar her sabah ağlıyor  ).kreşle birlikte olumlu gelişmeler kesinlikle var ama bana tam gün için hala erken geliyor bu arada.

şöyle düşünün çok çok iyi bir okula bile gönderseniz bile aynı anda 10 kişi ile iki kişi ilgilense, kişi başı 5 çocuk düşer (ki bu en iyi ihtimal ), evde ise bir çocuğa bir kişi bakıyor.

sevgiler, kolay gelsin ve en iyi kararı anneler biliyor diyorum ,babalar bu konuda her zaman daha rahat..


Devin_2012

ben yorum yazarken siz kararınızı vermişsiniz zaten, her iki süreciniz de hayırlı olsun, tecrübelerime dayanarak çok doğru olmuş bence de .. miniğe mutluluklar diliyorum..
Cevaplamak için Üye ol