emzirme sıklığı...

cincaloz soruyor: 7

bebeğim 3 ayı doldurdu(tam 15 hafta doldu.).hemen hemen 2 hafta öncesine kadar geceleri de 2 saatte bir uyandırıp emziriyordum.artık süreyi açmaya başladım 4 saate çıktım.geceleri 1 kez kalkıyorum artık.ama uyanmazsa en geç 4 saat sonra uyandırıyorum uykusudan.4 saati geçirirsem vicdan azabı çekiyorum ve çok üzülüyorumbir de tek meme emdiğinde doyuyor diğerini vermiyorum..bu konu da fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


aytude

uyuyorsa bırakın uyusun derim. Acıkınca kendisi uyanıyor zaten. Ne güzel 1 kez kalkıyormuşsunuz. Vcdan azabı çekmeyin, cünkü 4. ayın sonunda bir çok bebek tüm geceyi uyuyarak geçirebilirmiş. Ben de kendi bebeğim öyle olacak zannetmiş ve nurturia daki annelere sormuştum ama her bebek farklı kanaatine vardık en zonunda. Ben illaki en az iki kez uyanıyorum. Kesintisiz hiç uyumadı sabaha kadar. Ama zaten o uyanmasa da ben uyanıyorum cünkü göğüslerim şişmiş oluyor.
Hiç üzülmenize gerek yok, 8 saat aç kalabiliyorlarnış, doktorum söylemişti. Uyuyabilir güzel güzel.


didemnurcan

Merhaba,
Benim oglusum 3,5 aylık , 2 ayı bitince 3 saatte 1 emmeye ve gece 1 kez uyanmaya basladı...
Son 3-4 gundur ise gunduz emme aralıgı 3,5 saate cıkardı; aksam ise 7'de besleniyor, 10'da uyku ogunu veriyorum ve sabaha kadar uyanmıyor... Bence uyuyorsa&kilo takibi iyi gidiyorsa uyandırmayın. Tabii ki her bebek farklı seyreder ama kendi tercihlerini kendileri belirliyorlar aslında.


othilia

Merhaba,

Benim kızım 3. ayından itibaren geceleri hiç uyanmadan bazen neredeyse 12 saat kadar uyumaya başladı. Doktoruna sordum, "E daha ne istiyorsunuz, ne güzel işte!" dedi :) Ben de rahatladım, gündüze enerji topladım. Hiçbir sıkıntısı da olmadı. Kilosu ve gelişimi konusunda da bir problem yaşamadık çok şükür. İçin rahat olsun, yat uyu, ohhh ne güzel:)


cincaloz

herkese çok teşekkürler,içim rahatladı.daha rahat uyuyacağım bundan sonra.annelik çok zormuş doğrusu.birşeyi yaparken kırk dereden su getiriyor insan.burada olmak gerçekten güzel herkese selamlar...sağlıklı günler..


iptal_uye

bebekler uyuren büyüme hormonu salgılıyorlarmış. uyku da yemek kadar önemli, bırakın uyusun...


Damla

Gece uyandırma konusu sadece yenidoğanlar için geçerli, ilk 1 ay sanırım. Benim oğlum ilk sabaha kadar uyuduğunda 3,5 aylıktı. 6 aylık olup diş sıkıntıları başlayana kadar da deliksiz uyudu bütün gece. Sabaha şeker gibi kalkardı :) Bence uyuyorsa hiç bulaşmayın, sonra dişler çıkmaya başlayınca zaten rahat vermeyecek yüksek ihtimalle.


meycan

Ben de Damlaya katılıyorum. İlk aydan sonra gece uyuyorsa hiç uyandırmadım .
Biz 2aylıktan itibaren 6-7aya kadar 22.00-06.00 arası deliksiz uyuyorduk. Sabah da uykusunu aldığı için pek bir sevimli ve acıkmış uyanıyordu...Cevaplamak için Üye ol