Ergo Baby

Di soruyor: 10

Ergo baby original carrier kullanan var mı ? Ne zaman kullanmaya basladınız kilo veya ay olarak ? Begendiniz mi ?

Bu soruyu cevapla


43 Cevap


kuzum

Ben kullanıyorum. çok çok memnunuz.biz 4 aylıktan beri kullanıyoruz. kullanım talimatlarında da 4 aylıktan itibaren diyor. ancak 4 aylıktan küçük bebekler için ayrıca bir aparatı satılıyor. böylece doğumdan itibaren taşıyabiliyorsunuz bebeğinizi. biz e-bebek mağazasında sadece camel rengi olmadığı için kendi sitesinden sipariş ettik. bir haftada geldi.  diğer e-bebek mağazalarını bilmiyorum ama kızıltoprak e-bebek mağazasında var.


Di

biz ergo yu tr de bulamadıgımız icin kuzenler yoluyla hollanda dan getirttik.benim oglum 3 aylık denedik ama durmadi icinde :( umarım biraz daha buyuyunce hosuna gidecek azimliyiz cunku cok begenerek edindik. zaten 4 aylık olmasını da beklemek lazım dediginiz gibi galiba.
kuzum,bebeginiz rahat etti mi icinde... anne ya da baba kim daha rahat tasiyor siz de ? tesekkurler


kuzum

Çok rahat ediyor içinde. Hemen her yere ergoyla gidiyoruz. Sık sık göğsümde uyuyakalıyor. O kadar rahat yani. Evde de zor zamanlarımda kurtarıcı oluyor. Hele İstanbul'un kaldırımlarında, yollarında arabayla uğraşmaktansa. Diğer kangurular bebeği askıda gibi taşırken ergo bacakları iyice açarak poposuna geniş yer sağlıyor. En sağlıklı taşıma şekli olarak da bunu öneriyor uzmanlar. Hani çocuğunuzu sırtınıza alsanız bacaklarını iyice açar ya, o şekilde. Zaten bununla da ister önde ister sırtta ister yanda taşıyabiliyorsunuz. Örneğin bugün sabahtan beri vık vık durumundaydı kızım, kucağıma da aldım ama çok uzun süre taşıyamıyorum tabii. Ergo ile kucağımda neredeyse 2 saat gayet mutlu dolandık evde. Dans ettik.Ben yemeğimi yedim vs. İkimizinde eller kollar serbest. Ayrıca hiç sırtım belim ağrımıyor. Zaten benim bildiğim yurt dışında da en çok tercih edilen 1 numaralı marka. Şunu da belirtmek isterim; bazen evde kanguruyu takarken, öncesinde gerek evde olmaktan gerek soyup giydirmekten falan iyice sıkılmış, mızmız durumundaki çocuğu kanguruya koymaya çalışırken daha da bir mızırdanabilir, bunu "kanguruyu istemiyor" şeklinde yorumlamadan önce dışarı sokağa çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Bizde de bazen palto falan giymek istemediği için ağlarken kanguruya koyuyorum, evin içinde paltoyla falan daha çok ağlamaya başlayıp dışarı adım atar atmaz sustuğu çok olmuştur. Acaba kanguruyu mu sevmedi yoksa zaten canı mı sıkkın ayrımı için yazdım. Gereksiz uzatmış olabilirim. Kusura bakmayın:)


atlio

Kuzum bende internetten sipariş verdim, sizin siparişiniz gümrüğe vs. takılmadan sorunsuz elinize ulaşmışmıydı?


kuzum

Evet. Tam bir haftada ulaştı elimize. Herhangi bir sorun olmadı.Aysegul_

kuzum sizin bebiş ne kadarlıktı?


kuzum

Şu anda 8 aylık. Kullanmaya başladığımızda 4 aylıktı.


beetlejuice

biz 5. aydan beri kullanıyoruz. 3 ve 4 aylıkken denedim ama çok aşağıda kaldı (doldurmadı içini)  ve etrafını göremeyince bastı yaygarayı:)  6. aya kadar yüzü bana dönüktü sonra dışarı çevirdim.böylece heryere sataşabiliyor..yazın pek kullanamadık sıcaktan yapıştık kaldık, ama havalar soğuyunca birbirimizi ısıtıyoruz:) ilk başta tek başına takmak (bağlantı yerlerini bağlamak) zor gelsede bi süre sonra alışıyorsunuz. eşimde bende çok rahat taşıyoruz:) umarım sizde rahat edersiniz.Aysegul_

peki tek başınıza iken ve dışarda iken -yani bebeği yere vs bırakamayacaınız pozisyonlarda da- takıp bebeği de içine yerleştirebiliyor musunuz ve çıkarabiliyor musunuz?


Di

Kullanım kitapcıgında bu tur acıklamalar var. hatta ben bu kadar kolay olabilecegini dusunememistim ama ayrıntılı acıklanıyor.. önden arkaya nasıl alınır,kalcadan arkaya nasıl alınır vb acıklamalar mevcut.Cevaplamak için Üye ol