Ergo Baby

Di soruyor: 10

Ergo baby original carrier kullanan var mı ? Ne zaman kullanmaya basladınız kilo veya ay olarak ? Begendiniz mi ?

Bu soruyu cevapla


43 Cevap


Di

Ayrıca Kuzum cok tesekkurler ayrıntılı acıklaman icin :)


beetlejuice

yanlış anlamadıysam
1. soru ; bebek ergonun içindeyken ergoyu çıkartıp çıkartamayacağım - evet çıkartabilirim.
2. soru: hem bebek hemde ergo elimdeyken ergoyu tek başıma takıp takamayacağım (bebeği hiçbir yere bırakmadan) - hayır, hem bebek kucağımda hemde ergoyu ben takamam.


Aysegul_

şöyle bir durum olmuştu. berk 4 aylıktı tek başıma emniyette idim pasaport başvurusu için, daha basit bir marka kanguru vardı çok nadir kullandığım. kangurudan çıkarmam gerekti bir sebepten, becerdim. sonra oradan ayrılırken tekrar kanguruya koymam gerekti ama belini takamadım çocuk kucağımdayken çocuğu bir yere de koyamadım. bir polis memuruna beldeki kiliti takmasını rica etmek zorunda kaldım ama pek hoş olmadı bu durum:) o yüzden bu tür zamanlarda acaba kimseye muhtaç olmadan bunu yapabileceğim bir kanguru modeli var mı diye merak ettim. yalnız şimdi yazınca farkettim o esnada çocuğu polis memuruna verseymişim tutması için daha mantıklı olurmuş :P


pedodontist

Ben de bu haftasonu aldım ergobaby sport carrierı. Bebeğim mağazasında var Ankara'da. 219 tl. yaklaşık aynı fiyat sitesinde de. Bu infant insert için mail attım müsteri hizmetlerine. Kriterleri ne diye. Bebeğin boyu mu kilosu mu yoksa başka bir kriterleri mi var? Hemen cevap geldi. Infant insert kullanımını bırakmak için bebeğin başını dik tutması yeterliymiş.

Benim kullananlara bir sorum olacak. Bebeğin başı dışarı dönük olarak da kullanılabiliyor mu? Sitelerinde böyle bir ibare yok ama bebeği bu şekilde oldu mu aranızda?


kuzum

Kemer kısmında "yüzü dışa dönük şekilde kullanmayınız" yazıyor ve kitapçığında da sitesinde de yüzü dışa dönük olan tek bir resim dahi yok.kuzum

Çocuk kucağımdayken ergoyu takabilir miyim sorusuna: Ergonun bel yani kemer kısmını açmanıza hiç gerek yok. Eğer dışarıda bebeği bir sebepten kollarıma almam gerekiyorsa bebeği alıyorum ve ergonun bel kısmını açmadan öylece belimde aşağı sallanır halde dolaşıyorum. Yere değmiyor. Bebeğim henüz oturamazken ikimiz restorana gidip bebeğimi kucağıma alıp, ergonun bel kısmını hiç açmayıp işim bitince bebeğimi hiç yardımsız yine ergoya yerleştirirdim.


cirrus

beetlejuice ergo baby den memnun kaldığını belirtmişsin.merak ettiğim çoğu kişi yüzünü dışarı çevirmedik çünkü kullanım açıklamalarında bu yok resimlerde de yok demiş.sen ve bebeğin rahat etti mi peki?


semin

evet  cirrus..biz kızımla çok rahat ettik..açıkcası bu çocuk doktorumuzun fikriydi..çocuğun yüzünün dışa doğru dönük olmasıyla daha fazla uyaran almasını sağlayabilirisiniz dedi..gerçektende öyle oldu..bunu nasıl mı anladım?? çünkü yüzü bana doğru dönük olduğu zamanlarda çabuk sıkılır ve hemen çıkmak isterdi  fakat yüzü dışa doğru dönük olduğunda sosyal çevreyle daha fazla iletişim kurardı..hep di'li geçmiş zaman kullanıyorum çünkü artık yavaş yavaş yürümeye başladı ve sabit kalmaktan hoşlanmıyor..
bu arada ben bettlejuice:)semin

Bu anlamda şunu da ifade etmekte fayda olacağına inanıyorum.Diğer annelerin bahsettiği üzere ergo baby üzerinde böyle bir uyarı bulunmaktadır.Ancak biz doktorumuzun tavsiyesi ve aradaki farklılıktan ötürü (yukarıda bahsetmiş olduğum) bu şekilde kullandık.Burada sorular üzerine kendi yaşadıklarımızı sizlere iletmiş oldum yoksa asla aksini iddia etmek gibi bir niyetim yoktur.Yanlış anlaşılmasını istemem.
Sevgilerimle
Semin


pedodontist

Su anda Antalyada tatildeym. Iyi ki Ergo baby carrieri yanimda getirmisim diyorum. kumsalda bebek ile yuruyusun ne kadar zor oldugunu soylememe gerek yok herhalde. Bebek arabasini sahile indirsen bir dert indirmesen baska dert. Ama su iki gundur ergo baby sayesinde kumsalda yuruyusun keyfine variyoruz. Hem onde hem de arkada kullandik. Onde kullanildiginda daha fazla yuk biniyor bele ama arkada sirt cantasi gibi tasindiginda o kadar rahatti ki. Hos her pozisyonda can uyudu. Rahatlik bizim acimizdan. Arkasindaki sapka sayesinde gunesten de korundu. Bizim ufaklik kafasini omuz askilarinin arasina gomup aradan disariyi izlerken uykuya daliyordu:)) Denize giren turistler aaa deyip bizim oglani birbirlerine gosteriyorlardi:)) Gercekten cok iyi secim yapmisim. Herkese de tavsiye ederim. On tarafta yuzu disari donuk kullanmadim ama. Uyarilardan dolayi cekindim acikcasi.Cevaplamak için Üye ol