doğal gaz çıkarma yöntemleri

habibe soruyor: 10

 bazı forumlarda bebeklerin gaz sorunu için soğan suyu önermişler, olabilir mi? deneyen varsa nasıl hazırlanıyor?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


burcaksahin

Habibe, bebeginin annesi sensin. Ama bence sogan suyu filan deneme derim. Diger yollari denesen? Bir de bebeginiz kucuk, birkac ay icinde buyudukce gaz filan kalmayacak veya oldukca azalacaktir. 

Kullanan annelerden cok memnun olduklari yonunde yorum gelirse tabiki sen bilirsin.


annedennotlar

soğan suyu deneme derim bende.henüz 3 aylık biraz daha büyüyünce düzene girecek ama ben nurvey hurse adında doğal bir gaz sökücü kullanmıştım ama bebeğinin ayına uygunmu bilemiyorum.tek çözüm o olmuştu dr.una bir danış istersen.


Ulku

acaba gaz mi kolik mi?


bitti

BENİMDE BEBEĞİM 3 AYLIK ŞUAN GAZ PROBLEMİNDEN GECE GÜNDÜZ AĞLIYODU YAKLAŞIK 2 HAFTADIR GEÇTİ BENCEDE SAKIN SOĞAN SUYU VERME ARTIK AZINDAN VE POPODAN GAZ KENDİ ÇIKARABİLİYO.TEK YAPMAN GEREKEN EMDİKTEN YADA MAMA VERİYOSAN SONRASINDA OMUZDA DİK TUTMAK ARTIK SIRTINI OVMAYA BİLE GEREK YOK.


ilal

hayır kesinlikle aman ha.....

bana da kayınvalidem söylemişti...rendeleyip suyundan veriyormuşsun....Bir gece tekbaşıma çok çaresizken denemiştim ben....daha çok gaz yaptığına yada tadının daha çok ağlamasına sebep olduğunu düşünüyorummm...ağlamaları öyle bir arttı ki  soluğu acilde aldım....ve minicik bebeğimin ağzı felaket soğan koktu:)ev desen ona keza....


benim mucizem çörek otu idi:)bitti

BEBEĞİN ANNE SÜTÜMÜ ALIYOR YOKSA MAMA İLE Mİ? BESLENİYOR


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben Humana kimyonlu rezene ve iyi geceler çayı içiriyorum, çok rahatlatıyor. Sakinleştiriyor da.


iposunannesi

Kimyon gerçekten gazı alıyor, eğer siz emziriyorsanız siz tüketin, kimyonlu rezene çayını veya her öğünde 1 çay kaşığı kimyonu..
gerçi bebeğiniz yakında kendine kendine dönmeye başyacak ve gaz probleminiz ortadan kalkacak, Ayşe Öner'in kitabında belirtilen gaz masajlarını deneyin derim.. ve biraz sabır ..
ilaç, soğan vs kullanmak çok doğru gelmiyor bana, yine de anne sizsiniz iç güdülerinizi dinleyin, en doğrusunu siz bilirsiniz..beatrix

sub simplex var bitkisel ilaç denemenizi öneririm


hdy1975

sub simplex ve zinco kullanmıstım, çok rahatlamıstı.dene derim.


Cevaplamak için Üye ol