erkek çocuklarına fazla tavuk yedirmeyin haberleri...

evren soruyor: 10

bu konuya takmış durumdayım arkadaşlar. Besi çiftliklerinde yetiştirilen tavuklara çabuk kilo almaları için çok fazla ostrojen hormonu verildiği ve bunun da erkek çocuklarında kısırlığa neden olduğu haberleri nedeniyle Tan'a tavuk yedirmeye tırsıyorum. Bilgisi olan  var mı acep?

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


breeze821

BEN ZATEN OĞLUMA HİÇ TAVUK VERMEDİM DOĞDUĞUNDAN BERİ DR. UMUZ TAVUĞU YEMESE DE OLUR DEMİŞTİ ZATEN HER MİKROP TAVUKTA ÇIKIYOR BENDE DUYDUM BUNU HİÇ VERMEM ARTIK.


lugesya

Tavuk yemesede olur diyenlerdenim Evren, maalesef ki  güvenerek aldığım bir ürün değil Tavuk. Ayda 1 -2 kere bazen canımız çeker alır yaparız, Irem'e de veririz ama ağırlığımız kırmızı et tabi o da ne kadar sağlıklı meçhul .


burcubrsn

biz de dr umuza pek tavuk yemiyo biz yemediğimiz için demistik..o da hiç önemli değil, balık yiyosa tavuk yemese de olur demisti..


EsraEA

Kısırlık kısmını blmiyorum ama eşim endokrinoloji kongresine gitmişti. Hazır satılan tavuklara bağlı erkeklerde jinekomasti (meme büyümesi) nin sebepleri arasında baş sıradaymış.


ozguranne

Sadece (bulabilirsek) köy tavuğu ve organik tavuk yediriyoruz. Bulamazsak yedirmiyoruz. Sadece hormon değil yapay yemler nedeniyle oldukça sağlıksız bir hale bürünmüş tavuklar:(GulcanDeniz

Hormon, yapay yem, antibiyotik.... Her türlü müsibet veriliyor tavuklara. Çünkü küçücük dış etkenlerden bütün çiftlikteki tavular hemen telef olabiliyor. Bunu önlemenin yolu da ilaçları dayamak hayvanlara. Bir de kilosu ağır çeksin diye şişirilmeleri de cabası.

Yediğimizde de aynen bize geçiyor hepsi.

Evrencim, kısırlığı bilmiyordum ama çok mümkün göründü bana.

Ben Deniz'e hiç tavuk yedirmedim. Doktorumuz da yedirmememizi söylemişti. Zaten demir bakımından da zengin değil. En iyisi kırmızı et ve balık. Bir de hindiyi önermişti doktoromuz, ama ben tadını sevmediğim için pek almadım.

Bu arada, Esle'nin güncellemesinde konuştuk az önce, bizim doktor 3 tane balık çeşidini yedirmeyin demişti: Dil, kefal, izmarit. Dip balığı oldukları için her türlü pisliği, kimyasalı vs yiyorlarmış ve bize geçiyormuş.

Bir de dün hamile bir arkadaşım, doktorunun levreği yasakladığını söyledi. Gerekçe "levrek kenesi ya da levrek paraziti" imiş. Az önce arama verdim, iğrenç resimler çıktı. Iyyyyyy, için kalktı, öyle kötü yani :((
İnsan sağlığına etkilerine dair bilgi bulamadım henüz. Ama Arzu'nun doktoru böyle söylediyse bir bildiği vardır diye düşündüm.


nevamm

evet bizim doktorumuzda tavuk önermemişti,dişleri çıkmaya başladığından beri demir damlasını kullanmıyoruz bunun içinde mutlaka günlük bir öğününde kırmızı et verin demişti,içine kıyma yakışan her türlü çorba ve yemeği veriyoruz mutlaka hergün.


esin35

levrek en çok sevdiğim balıktı şimdi biz de mi yemesek yahuuuuuuu:(((
esin35

teşekkürler paylaşım için  :)bebeklerimize ne yedirsek balık olarak.??ben kızıma kırmızı et başladım ama henüz tavuk ve balığa başlamadım.Yeni yeni geçmeyi düşünüyorum.Tavuk organik alacağım ama balık konusunda ne önerirsiniz muhtemelen balık çorbası ile başlayacağım.Cevaplamak için Üye ol