iştahsız çocuk

mirsa soruyor: 8

arkadaşlar ltf bu konuda bana yardımcı olun ben ev hanımıyım çalışmıyorum ve bütün günüm oğlum la geçiyo ,çok iştahsız bi çocuk aklımı oynatı cam

yardım edin

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


mirsa

mrb benim oğlum 4,5 yaşın'da ama doğdu günden beri iştahsız bi çocuk okadar mızmız'ki anne sütü nü bile almak istemedimirsa

çok teşekkür ederim gerçekten beni çok rahatlattınızmirsa

tşk ederim sizde okanumut

Mesele yeme-içme olunca Başak hemen el atmış duruma:)) ve de kısmen çözmüş sanırım:)Bu dediklerin benim de kulağıma küpe olsun:)berennaz

hımm tam bana göre bir konu

başak adaşım çok güzel açıklamışsın çok teşekkür ederim sana

bizde o saydığın seçeneklerin hiç birini kabul etmeyen bir kız çocuğuyuz

yani kendinede bıraksam dikkatini başka yönede çeksem resimli yemek resimli tabak hiçbiri çözüm olmadı

doktorumuz demir eksikliğininde olmadığını söyledi

çok az yiyor ama çok süt içiyor sütde onu tıkıyor şuanda sütü birakmaya çalışıyoruz
süt ve su akrışımıyla yavaş yavaş bırakıyoruz

ama anladımki benim kızım böyle yani en son satırda bahsettiğin gibi ne yerse diyoruz

taktıkca çocuk içinde zararlı olmaya başlıyo

ek vitaminle idare ediyoruz

umarım tüm çocuklar sağlı bir şekilde yemeklerini yer

mirsacım sende bence çok üstüne gitme zamanla düzelicektir


okanumut

Başakcım (umarım böyle dememde bir sakınca yoktur zira sen de oğlun da çok tatlı geliyorsunuz bana:)) daha çok başlarda bir anne olmakla birlikte dediğin gibi her gün başka birşey öğreniliyor..hiçbir zaman "tamam işte, budur" diyemiyorsun.. 

Önce uykuydu,emzirmeydi şimdi ek gıdaydı, yemekti derken her an yeni bir macera..çokça da stresli.. 


nehir

Öncelikle Mirsa'ya kolay gelsin diyorum. Umarım bu süre içinde problem çözülmüştür :)))

Başakçım beslenme ve ısrar ilişkisini çözmüş gerçekten:)) Tebrik ederim. Darışı başıma:)

Benim sıkıntım hala devam ediyor diyebilirim. Şöyle ki:
Ekin yemek yemeyince bütün gün aklımda "yemedi, aç, yemedi, hala aç" kelimeleri dönüp duruyor. Çok huzursuz oluyorum. Hatta bir ara şu hataya da düştüm: Mama sandalyesine oturtuyorum, 1-2 dk sonra kalkmak istiyor, ben güç bela yemeği önüne koyup kaşığı uzatınca hemen başını iki yana sallıyor. Eline oyalanacak bir şey veriyorum, o arada tıkıştırma şeklinde yiyiyor. Bazen bitiriyor, bazen de sıkılınca hemen kucak istiyor. Ben de yemek yemedi mi alıp emziriyorum.
Konuyu 2 yaşındaki yeğenimin annesiyle paylaşınca o da bana "Sen bu şekilde ona yemeği değil yememeyi öğretiyorsun" dedi. Ve aklım başıma geldi. O günden beri yemek yemeyince hemen peşinden başka bir alternatif vermiyorum, aradan zaman geçmesini (yarım saat-1 saate yakın) bekliyorum. Ama bunu henüz tam bir sisteme oturtamadım çünkü hala o "yemedi" düşüncesinden kurtulmuş değilim. Yani bizim kızı mama sandalyesine hiç oturtmasam aklına bile gelmez. Hep oynasın, karıştırsın kurcalasın :)) Sonra da memmi :))

İçgüdüsel çözümüm şudur:
Sanırım sakinliğimi koruyup, masaya oturtunca eline ya da önüne oyalanacak başka bir şey vermeden (ki bu nasıl olacak bilmem-imkansız gibi görünüyor) yedirmeye çalışmam gerekecek. Yemek istemezse masadan kaldırıp yarım saat sonra bir daha denemem belki de daha iyi olacak. Uğraştırıcı bir süreç olacak. Önce bana sonra bu sorunla baş etmeye çelışan herkese kolay gelsin:))))

Sevgiler 

 


nurcan_eymen_efe

http://www.nurturia.com.tr/groups/9a521d81-20dd-435c-8dfd-9f7000cf85d1/1/istahsiz-cocugu-olan-anneler-grubu iştahsız çocuğu olan anneler,sorunlarımızı,çözümlerimizi,yedirdiklerimizi,nasıl yemek yedirdiğimizi vs. gibi konuları bu grupta konuşalım,paylaşalım.birbirimize destek olalım.


Cevaplamak için Üye ol