biberonu redediyor

ozdenin_oykusu soruyor: 5

merhabalar.öykü biberonla mama içmeden (aptamil)uyumayan bir bebekti.hatta 1 ay öncesine kadar biberon dışında herşeyi red ediyordu.ek gıda geçişi daha da zorlaşmıştı.ama 2 haftadır biberonla mama içmek istemiyor.kahvaltısı ve meyvsine keliyorum mamadan ben de.yoksa mam alımı çok çok az.sadece gece uyurken içiyor o da 60 cc yi geçmiyor.su içmesi arttı acaba ondan mı?fikirleriniiz merakla bekliyorum arkadaşlar

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozdenin_oykusu

çok teşekkürler yanıt için.yoğurt iyyor çok şükür.ama 500 ml min yakınından geçemiyoruz tabi ki.


ozdenin_oykusu

çok teşekkürler yanıt için.yoğurt iyyor çok şükür.ama 500 ml min yakınından geçemiyoruz tabi ki.


meryemm

merhaba benim oğlumda aynı şeyi yapmıştı 8.ayında bir ay kadar biberon almayı reddetti. çokta severdi biberonla verilen herşeyi.. diş çıkarttığı zamanlardı sanırım ondan oldu çünkü son 15-20 gündür tekrar biberonla içmeye başladı mamasını, suyunu..yani bizdeki gibi geçici bir süreç olabilir sonra birdenbire tekrar sevebilir..


p_nar

Bardakla vermeyi de deneyebilirsin. Tuna da suyu kaşıkla, biberonla almadı. Sulukla denedim, biraz içti. Sanırım dişlerinin değmesi hoşuna gidiyordu. Bardakla daha da iyi içmeye başladı. 

Meyve suyunu da direk cam rendeden veriyorum, hemen içiyor. Kaşıkla çok yavaş, içim bayılıyor.. Yani bardaktan içebilme potansiyelleri var. Biberonla denediğinde olmazsa emzik kısmını söküp direk biberondan bir dene. (bardağa boşaltınca bir de bardağın temizlik/deterjan vs. sorunu var)


ozdenin_oykusu

ironon meryem ve pınar ayrı yaı çok teşkkeür ederim hepiniz.kafamdaki soru işaretlerini silmem yardımcı oldunuz.önerileriniiz dikkate alcağımCevaplamak için Üye ol