memeye en yakın biberon

beril soruyor: 10

oğluma meme vermeye devam ediyorum;fakat doktorun tavsiesi üzerine ek olarak mamaya da başladık.anne memesini emmeyi bırakmasın ve memeyi de unutmasın diye kaşık biberon aldım fakat mama çk cıvık olduğu için kaşıktan bol miktarda akıyor ve mamanın yarısı ağzı yerine üstüne dökülüyor.
Sizlerden isteğim;
Bebeğime memeyi emmeyi unutturmayacak ve anne memesine en yakın olan bir biberon konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


nilaylilayla

http://www.pigeonbebek.com/?part=incele&id=590&urun=119 ....ben bunu kullanıyordum,emziği çok güzel,enne göğsüne çok yakın ve bebeğin kavraması da güzel...ve yavaş akış...eksi yönleri; aptamil 1'de ucunun tıkanıyor olması (mamayı biraz daha sıcak suyla hazırlayıp ,daha sonra soğutunca öyle bir problem olmuyor)
ve bpa free olmaması...bpa free olsun dersen de nuby'nin komple silikondan ,yani şişesi de silikon bir biberonu var..ama o geniş ağızlı olduğu için kızım içemedi (klasik ağızlıdan içmeye alıştığı için)


_Sezin_

Ben nuby doğal dokunuş yavaş akışlı kullanmıştım meme başı gibiydi yapısı memeyi bırakmadı oğlum...bpa free olması da önemli bence..


zynptr

Ben avent kullandım, 10 günlükten beri ben yokken sütlerini onunla içiyor. Memeye de devam tabii.. BPA free olması önemli artık türkiyede de var zaten


wintrysu

dr.brovn markalı biberonu öneririm. ben de onu kullanıyorum. gaz oluşumunu azaltan bir biberon olduğu söyleniyor. gayet güzel emiyor oğlum.


ekim_

En yakını nuby.. kesinlikle.. incelersen ne demek istediğimi anlarsın..beril

öneriler için çok teşekkür.
iyi bayramlar herkese.


dilara

merhaba,
11 aylık bir oğlumuz var. anne sütü artık çok azaldığı için devam sütü/inek sütü desteğine başlamayı istiyoruz bir süredir ancak kesinlikle reddediyor. bu çalışmalar sırasında farklı biberonlar da denedik. bence de nuby gerçekten başarılı. ama elbette orijinali gibi olamaz:) ayrıca ucunu değiştirerek alıştırma bardağı olarak da kullanabiliyorsunuz.
dilara


Taita

aventseyma_eymen

anneler nette adres verirmisiniz yani doğan için biberon alacam avent diyorlr ama bir sürü modeli var hangisi yenidoğan için


hilaldefne

geç olacak biraz ama bilgi bilgidir.. ben de kızıma öncelikle bpafree olmasına özen göstererek iki farklı marka biberon almıştım doğmadan önce. anne sütü de pek olmadığı için biberonlarımızı tepe tepe kullandık -hala kullanıyoruz.. Biri Tommee Tippee, sanırım mothercare satmış Türkiye'de ama uzun bir zamandır yok. ben İngiltereden getirtmiştim. nuby Tommee Tippee'ye çok benziyor. emziklerinde minik hava deliği var bebiş sütü çektikçe orada içeriye hava giriyor. ikincisi ise MAM. biberonun altında hava almasını sağlayan silikon aparatı var, böylelikle yıkaması da çok kolay.. emzikleri yassı uçlu. bunun anne memesine daha yakın olduğunu düşünüyorum çünkü zaten bebeğin ağzında anne memesi de bu şekilde oluyordur, yani tamamen yuvarlak olarak emmiyordur.. neyse.. benim kızım MAM biberonlarını daha çok sevdi ama her ikisinde dönüşümlü olarak kullanıyorum. sütümün olduğu üç ay boyunca iştahla emdi ve biberon-anne memesi karışıklığı yaşamadı. Önerebileceğim bir marka daha var. Mimijumi . sitesinde daha iyi inceleyebilirsiniz. bu kadar çok biberon almamış olsaydım onu da alırdım..Cevaplamak için Üye ol