memeye en yakın biberon

beril soruyor: 10

oğluma meme vermeye devam ediyorum;fakat doktorun tavsiesi üzerine ek olarak mamaya da başladık.anne memesini emmeyi bırakmasın ve memeyi de unutmasın diye kaşık biberon aldım fakat mama çk cıvık olduğu için kaşıktan bol miktarda akıyor ve mamanın yarısı ağzı yerine üstüne dökülüyor.
Sizlerden isteğim;
Bebeğime memeyi emmeyi unutturmayacak ve anne memesine en yakın olan bir biberon konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


EDAVOLKAN

hazırlık olsun diye bir tane avent biberon aldım sütüm gelmezse diye önlem olarak.tam dr brown alıyordum şöyle bir kutusunu inceledimki baktım çin malıymış meğer hemen geri bırakıp avent aldım.benim gibi çin malı kullanmamaya özen gösteriyorsanız dr brown almayın


Betul_Emre

nedir bu plastik biberon sevdası neden cam kullanmıyorsunuz? bir bildiğiniz varsa söylermisiniz gerçekten kafam çok karıştı..


Betul_Emre

chicco nun yeni biberonu chicco step up 1 aldık memeye benziyor diye ama çok akıyor ucundan birde biberon 0-2 ay diye geçiyor.. mamayı verelim dedik boğuluyordu az kaldı yavrum.. çok yavaş akışlı ve çektiğinde aşırı mama gelmeyecek bir biberon varmı..

doğum yapalı 5 gün oldu meme uçlarım felaket durumda sütüm gelmediği için biraz mama veriyoruz günlük 100 ml kadar maksimum ama şimdilerde artmaya başladı yani mememi sıktığım zaman süt geliyor.. sizce mamayı keselim mi yetmez aç kalır diye korkuyorum yada altı kuru gazı yokken ağlayınca karnı doymadı sanıp mama hazırlıyoruz..  zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum..


fistikcik

Merhabalar,
Bebeğinizi güle güle büyütün, tebrik ederim öncelikle.
Günlük 100 ml mama bana biraz fazla geldi. Doğum kilonuz kaç bilmiyorum, ama bizim kız 3 hafta erken ve 2200 doğdu. Kilosu düşük olduğu için doktor mama takviyesi önerdi ama 30 ml'den günde 2 defa (toplamda 60 ml). Sütünüz gelmeye başladıysa mamayı biraz azaltın ve sık sık emzirin. Sütü en çok arttıran şey bebeğin düzenli aralıklarla emmesidir. Humana Still Tea de (emzirme çayı) yardımcı olur, önerebilirim.
Göğüs uçlarınız yara olduysa bebeğin memeyi doğru şekilde ağzına almıyor olması çok büyük ihtimaldir. Sadece göğüs ucunu değil, aureola denilen, tüm kahverengi halkayı ağzına alması gerek. Bir emzirme danışmanından yardım alabilirsiniz, ya da doğru göğüs tutma ile ilgili internetten araştırma yapabilirsiniz.
5 günlük bebek sanırım artık normal kakasını yapmaya başlamıştır. Eğer günde 7-8 bez ıslatıyor ya da kaka yapıyorsa doyuyordur, endişelenmeyin. Yine de 1 haftalık kontrolünüzde doktora danışın.
Mama vermek içinizi rahatlatıyorsa önce emzirin, bebek hala doymamış gibi görünürse mama verirsiniz. Ancak bebeğin memede kalmak istemesi, ağlaması doymadığını göstermez. Yenidoğanlar (özellikle düşük ağırlıklı olanlar) sürekli memede kalmak isterler. Kendilerini güvende hissettikleri tek yerdir. Bırakın istediği kadar orada kalsın. Böylece sütünüz de artacaktır.


tiara

nuby natural touch yavaş akış. bu sorunun cevabı bulunmuştur elbet ama mama vermek zorunda kalan ya da çalıştığı için sütü biberonla vermek zorunda kalan anneler merak ediyor olabilir diye yazıyorum. silikon olması güvenli, BPA var mı yok mu diye kafanız karışmıyor, mikrodalga sterilizatöre giriyor, emziğinin ucu esnek olduğundan çocuk rahatlıkla ağzının içinde oynatabiliyor sağa sola, başlığında memeye benzer tomurcuklar var ve yapısı anne memesine gerçekten çok benziyor. ben bir günlüğüne şehir dışına çıkmak zorunda kaldığımdan önce alıştırmak için bir hafta tek öğünde kullandım, hiç bir karmaşa yaşamadı oğlum, ben yokken de rahat rahat sütünü almıştı, sonrasında emzirdiğimde memeyi kavramasında emmesinde hiç bir sorun olmadı, o yüzden rahatlıkla öneriyorum. PembeTavsanim

bende bir yerden duymustum bebegin meme-biberon karmasasi yasamamasi icin biberonla beslemenin anne disinda birinin yapmasi gerekiyormus ki bebek anneden sadece meme geldigini bilsin diye galiba da burada okumustum , mantikli gibi gelmisti bir arastirin isterseniz. Ben biberon kullanmadim ama dogumdan evvel ne olur ne olmaz diye arastirmistim; medelanin biberonlari da anne memesine yakin ve akisi orjinale cok cok yakinmis ama tecrubem yok kullananlar daha iyi bilir.


Sevgili_Anne

Medela Calma kullanıyoruz biz. Biberondan kesinlikle süt akmıyor sadece bebek vakumlayınca geliyor. İddiaları anneyi kesinlikle bırakmayacağı yönünde. Biz henüz 4 defa kullandık bir sorun olmadı.fndmtn

Evet bilgi bilgidir.. ABD'den temin etmeye çalışıyorum.. Teşekkürler hilaldefne..affanin_annesi

Merhaba benim 4 aylık oğlum var ise baslayacagim sagdigim sutu içirmek için hangi marka biberonun hangi modelini kullanmaliyim. Nuby demissiniz kaşıklı biberon mu olmali


Annece

Medela'nın biberonu anne göğsüne en yakın, Çünkü bebeğin annesinden emiyormuş  gibi çekmesi gerekiyor, o yüzden de tembelliğe alışmıyor bebek devam edebiliyor.Cevaplamak için Üye ol