Yoğurt yapma makinesi, arzum mu yoksa weewell mi ?

Kozzy soruyor: 4

Merhaba,

Her 2 marka arasında kararsız kaldım.

1) her 2 cihazda da soguk süt kullanarak mayalama yapabılıyor muyuz ?
2) ikisinde de meyveli yogurt yapabılıyor muyuz ?
3) mayalama süreleri nasıldır ?
4) evde tek tek kucuk kavanozlarla ugrasmak ya da meyvelı yogurt yapmaya calısmak yerıne makıne daha mı kullanıslı olur ?

oglum 12 aylık olana kadar evdeyım, fakat kendım mayalama ısıne gırmek ıstemıyorum, zaten bır suru detayla ugrasırken bır de mayalandı mı mayalanmadı mı dıye sureklı takıp ıcınde olmak ıstemıyorum.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


nilan

Ben arzum kullaniyorum 1 yildir valla hic oyle plastikkokusu falan hissetmedm. Hem neresi plastik arzumun? Kavanozlar cam, kapaklar deseniz onlari zaten mayaladiktan sonra kapatiyoruz. Ben anlayamadim bu isi.


burcumiray

nilan, evet kavonozları cam ama muhtemelen mayalarken üzerine kapattığımız turuncu plastik kapağı ya da makinanın kendisi zaten plastik olduğundan kendisi koku yapıyor. Tam nedenini bende bulamadım ama yoğurdun tadında ciddi bir plastik tadı oluyor. Sen şanslıymışsın. Ama benim gibi bu konuda muzdarip şanssız bir çok anne var :(


eh_iste

Soru içinde soru olacak kusura bakmayın lütfen.
Wewell kullananlara sorum olacaktı. :)
Hazır sütü ısıtıp mı koyuyorsunuz acaba? Yoksa direkt ısıtmadan mı koyuyorsunuz?


Kozzy

makınem geldı ve kullandım, sonuctan cok memnun kaldım. ben oda sıcaklıgındakı süt ile yaptım, ısıtıp sonradan sogutmadım. kutusundan cıkardıgım gıbı yaptım.
Cevaplamak için Üye ol