TÜPLERİ BAĞLATMAK!

Balkopugum soruyor: 10


Bu soruyu cevapla


40 Cevap


mohter_of_sons

bağlatıp, 3yıl sonra yalancı gebelik yaşayan var komşulardan. ayrıntı bilmiyorum ama.


mohter_of_sons

net ayrıntı bilmiyorum, ama ameliyatı düzgün yapılmamış herhalde dediler ozaman. kadın 4.kez sezeryan ameliyatı oldu resmen. ama neden olmuş, nasıl olmuş hiç bilmiyorum samimiyetim yok.


mohter_of_sons

drunla konuş bence belkide gerçekten düzgün yapılmamıştır ameliyatı... yada tüplerin bağlanması yalancı gebelik/dış gebeliğe engel bir durum değildir.


sunny

geri dönüşü olmayacak şekilde birşeyleri bitirmek beni hep rahatsız etmiştir. bu tüp bağlatma işi de aynı sanırım. ileride tekrar açtırma yapılamıyor diye biliyorum, yine de siz bilirsiniz.


Ayliz

Merhaba,

Tüplerin açılması için yapılan operasyonlar genellikle başarılı olamıyor ve çift ısrarla yeniden çocuk sahibi olmak istiyorsa genellikle tüp bebek tedavisi tavsiyesinde bulunuyorlar.mert_mert

bazen bazı kararlar verilirken ilerisi düşünülerek verilmeli.madem sen tüplerini bağlatıcaksın o zaman eşine söyle bakalım kısırlaştırılmayı kabul edermi.mümkün değil der tabikide eminim.neden sen kendini kısırlaştırıcaksın bu durumda ?? ileride çoçuğun için veya herhangi başka sebeplerle birdaha bebek olması gerekirse iş işten geçmiş olacak.bence kendine böyle bir şey yaptırma.3 aylık aylık veya doğru kullanılırsa doğum kontrol hapı ve kondomla bir şekilde kontrol olabilir.


mohter_of_sons

mert_mert'e katılıyorum.

benim hamileliklerde üstüste gelince çevremde bu sefer bağlat diyen çok oldu. ben kesinlikle yapmam kendi adıma, yapanada saygım var elbet.

ama dikkatli kullanımda ne derece etkili olduğunu annemden bildiğim,

 doğum kontrol hapına başlamaya karar verdim doğum sonrası, emziren annelerinde alabileceği haplar varmış. jinekoloğumla konuşacağım.

buarada belki bilmeyen vardır;

aile sağlık merkezleri doğum kontrol haplarını ücretsiz veriyor bilginize...


mohter_of_sons

aşkolsun balkopugum kendine haksızlık etme... 42 deilk çocuğunu doğuran 2 kişi tanıyorum. tabii ki yaşın genç.mert_mert

bence hiçde yaşlı değilsin.eşine talepde bulun bakalım sen kendini kısırlaştır de.kabul edecekmi ? asla der emin ol.ilerisini düşün her ihtimali düşün hiçbirşeyin sonu yokmuş gibi düşünme .dayımın hanımı 32 yaşında 2 çoçukları var 7 yıl flört 9 yıl evlilikleri bitti.herkes kendi hayatlarında evlendiler ikiside.yani allah korusun seninde böle olur demiyorum sadece bir örnek hayatta herkesin başına herşey gelebilir.bence kendine bu kadar acımasız olma.


mohter_of_sons

artık bende korkuyorum :))Cevaplamak için Üye ol