Ne yapmalıyım

cmr soruyor: 10

Arkadaşlar kafam çok karışık...10 martta sınava gireceğim en az 4 saat evden uzak olacağım.Bebeğim 4 aylık olacak o tarihte.Yalnızca anne sütü alıyor.4 saat emmeden de dayanamaz.Ne yapmalıyım? Pompa kiralamak,yalnızca o gün mama verilmesi gibi fikirler aklımdan geçiyor.Sizce ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


esma2012

bence pompalamalisin bu zamana kadar anne sütü verdin hic mama verme


cmr

Öyle ama 1 günlüğüne pompa kiralanabiliyor mu?Manuel mi olmalı elektrikli mi?Ve nereden kiralayabiliyoruz? İşte bu tip sorular, sorular...Beynimde gezinip duruyorlar...


cmr

Sarpinannesi, teşekkür ederim...Lansinoh uygunmuş onu düşünebilirim.Sütü sağmak can yakıyor mudur acaba manuel pompa ile ?Bir de biberon tutmazsa kaşıkla vermemde bir sakınca olur mu ki?


mona_roza

emzik alıyor mu o zamn kaşıkla verip peşinden emzik vermeyi deneyebilirsin biberonu tutmazsa yani. ilk bi iki gün sütüm çoktu oğlum ememiyordu göğüslerim çok şişiyordu, 2-3 defa kaşıkla vermiştim o zmn


cmr

Yok emzik tutmuyor.Tahminim biberon da tutmaz.Mecbur kaşıkla verecekler artık.Neden sadece kaşıkla doymaz mı ki?mona_roza

yoo bence doyar, ben kılaylık olsın die peşindne emzik verirsin demiştim hemde emdim sansın die :D bence doyar tabi yinede seni özleyecektir kokunu sıcaklığını ama gelince koklaşırsınız bol bol :)


SelmaOnurEmre

Canım endişelenme bence. Manuel bir pompa al, guzelce sağ sütünü akşamdan. Buzdolabına koy. Benmari usulü ısıtsınlar kaşıkla versinler. Mama verenler 4 aylıkken katı gıdaya geçmeye başlıyorlar ve kaşıkla gayet güzel besleniyorlar. Niye doymasın ki. Sınav işi zaten stresli bir bunu dert etme. O gün bebişe bakacaklar düşünsün:))) Şimdiden başarılar:)))


fistikcik

Manuel pompayla süt sağmanız zor olabilir. Ameda elektrikli pompalar 1 haftalığına 25 TL'ye kiralanıyor (25 TL de ayrıca sağım kiti için veriliyor, yani toplam 50 TL).
Kaşıkla vermeniz son derece yerinde olur, biberona alışmaması aslında çok daha iyi.berenimo

Merhaba, pompa kiralamak istersen hastane tipi pompa kiralamıştım ben. Sümer AŞ Medela'nın Türkiye distributörü. http://www.sumeras.com/tr/page.asp?id=12 den bayilerini görebilirsin. Ankara İStanbul ve İzmir'de var sadece ama, sen nerdesin bilmiyorum.. makineyi günlük kiralayabiliyorsun, ama steril olması gereken kısımları satın alıyorsun yine aynı yerden. Yanlış hatırlamıyorsam 70 TL idi.. Manuel pompaya göre çok daha iyi sağıyor sütü bu tip pompalar.. İhtiyacına göre manuel pompa satın almak da mantıklı olabilir tabi..


cmr

Ulkeryıldızı, moral verdiğin için çok teşekkür ederim...Cevaplamak için Üye ol