Ne yapmalıyım

cmr soruyor: 10

Arkadaşlar kafam çok karışık...10 martta sınava gireceğim en az 4 saat evden uzak olacağım.Bebeğim 4 aylık olacak o tarihte.Yalnızca anne sütü alıyor.4 saat emmeden de dayanamaz.Ne yapmalıyım? Pompa kiralamak,yalnızca o gün mama verilmesi gibi fikirler aklımdan geçiyor.Sizce ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


CokBilmis

Daha önce yazdığım cevabı tekrarlamak istemiyorum ama manuel pompa işini görür ve zaten en pahalısı 50 TL hatta nurturia'nın pazar bölümünde 2. eli var.

Ayrıca ben her türlü pompayı kullandım. cegeda'nın dediği ucu lastikli pompalar ise tek kullanamadığım pompa türü oldu. Bir tek o canımı yaktı. Tavsiye etmiyorum.cegeda'da kullanmışta mı tavsiye ediyor, yoksa ucuz diye mi öneriyor tam anlayamadım.


_yasemen_

o pompalar hiçde iyi değil ama 1kerelik diyorsan işini görür.
sınavda başarılar:)


tiara

Bir kere mama alsa hic birsey olmaz, bebek mamasi toksik birsey değil ve sadece mamayla beslenen milyonlatca bebek var,sizinki de alsin bir seferlik ne olacak


ZeynepYenice

nerde oturuyorsunuz? etrafınızda ödünç alabileceğiniz kimse yok mu? Bana yakınsanız ödünç verebilirim bir kaç günlüğüne..


kuzum

Mamayı ve-veya biberonu denedikten sonra anne sütüne ve memesine ilgisini kaybeden çok bebek duydum. Bu bir kere ile mi çok sayıda deneyince mi olmuştur bilmiyorum. Sütünüzü sağıp bırakmanız daha iyi olur gibi bence. Ben ya lazım olursa diye alıp bir kere heves edip sütümü sağmıştım. Bir daha da hiç kullanmadım. Elektrik ve pille çalışıyor. Dilerseniz ben de ödünç verebilirim. İstanbul Anadolu yakasındayım. SelmaOnurEmre

Çokbilmişe şu açıdan katılıyorum. Evet elektrikli pompa pahalı ama katı gıdaya geçtiğinizde kahvaltısını neyle hazırlıycam derdiniz olmuyor. Ben 1 yaşına kadar kahvaltısını buzluktaki anne sütleriyle hazırladım. Tadına alışkın oldukları için sıkıntı çekmiyorsunuz. Onun dışında süt veremeyeceğiniz için alternatifiniz meyve suyu ve ıhlamur olabiliyor ki onu da sevemeyebiliyorlar. Konu biraz sapmış oldu ama bu vesileyle yazmak istedim.


aakin

bir de muhtemelen mamayı içmeyi istemeyecektir. tadı anne sütünden çok farklı. ben bir kez denemiştim kesinlikle reddetti. kızımın 4. ayından bu yana sütümü sağıyorum elektrikli pompa ile bazı arkadaşların dediği gibi kahvaltılarını da kendi sütümle hazırlıyorum. pompa bana ihtiyaçmış gibi geliyor ama benim koşullarımda bu böyle tabi.
4 saati de gözünüzde büyütmeyin. kendinize de biraz zaman ayırmanız gerekebilir. böyle zamanlarda bakacak birileri varsa fırsatı kaçırmayın derim :)


PembeTavsanim

sagacak sutunuz ve sagacak imkaniniz varsa ki var mama vermeye gerek yok bence seceneklerden cikartin. elle bile sagabilir cokta basarili olabilirsiniz oncelikle deneyin ,internetten de arastirin elle sagma yontemini kulaga geldigi kadar zor olmadigini daha ilk denemede goreceksiniz hatta zor bile degil onemli olan ilk hareketi vermek.

yada orta karar bir pompa edinin bosa para vermis olmazsiniz eger istekliyseniz emzirme uzun bir donem bu arada mutlaka yine ihtiyaciniz olacaktir diye dusunuyorum .

biberona alternatif kasikla da verilebilir o da hic zor degil.tiara

oğlum 2 aylıkken bir günlüğüne şehir dışına çıkmak zorunda kaldım, ani bir şeydi sağacak vaktim yoktu, biberonla mama verecektik, ben orda burda okuduklarımdan çok korktum ya memeyi almazsa ya mamaya alışırsa falan diye, annem de gülerek kızım bebekler akıllıdır memeyle biberonu, anne sütüyle mamayı karıştırmazlar merak etme dedi. ben bebekken annem çalıştığı için bir öğün mama alırmışım mesela ama asla memeye tercih etmedin derdi annem, çünkü bebek memeyi sadece beslendiği için değil annenin yakınlığını hissettiği için de seviyor..eğer sonradan ihtiyacınız olmayacaksa 4 saat için elektrikli pompa almak çok manasız, elle sağabilirsiniz ama ben beceremedim ayrıca meme bezlerini zedeleme riski var dikkatli olun, illa süt vereceğim derseniz manuel pompaları deneyin, uzun sürer ama bir iki beslenme için süt sağabilirsiniz.  4 saatten uzun ayrı kalma olasılığı varsa ve manuel pompa satın alırsanız onu da yanınıza alın, göğsünüz çok fena şişebiliyor çünkü..


eloskovecanuk

ben de ilk başlarda mama vermek, biberon vermek, kaşıkla vermek konularından çok korkuyordum. GÖğsümle ilgili problemim olduğu için bebek ememiyordu, ben de sağıp veriyordum, ama biberonla vermemeye çok ısrar ediyordum iyice kafam bulanmıştı falan.Sonra noolucaksa olsun diye verdim. Zaten bir iki günden sonra göğsüm düzeldi ve tekrar emmeye geçti bebeğim. 8A olduk hala emiyo, mama da içiyo...
Yani çok kafaya takmayın hele ki bir öğün biberondan veya mamadan hiçbişey olmaz, siz içinizi ferah tutun ki sütünüz etkilenmesin...
Ama önerim biberonun yavaş akışlı olması, yani oldukça az akıtan bir biberon olsun...Cevaplamak için Üye ol