Bitmeyen nezle

ozlemkaan soruyor: 9

Merhaba oğlumun  yaklaşık 1 aydır burun akıntısı burun tıkanıklığı ve öksürüğü var ilaç kullanmamıza rağmen geçiremedik doktor böyle uzun süren bir salgın hastalık olduğunu söyledi.Sizlerin çocuklarında da böyle bir durum varmı?_

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


MELEKLER

Alerji olabilir.benim oğlumda aynı durumda idi..kullanmadığım götürmediğim doktor kalmadı...en sonunda bir arkadaşım kendi kızının doktorunu tavsiye etti..3 günde kesildi oğlumun öksürüğü..alerjikmiş...İstanbul da iseniz Avcılar hospştal da Ömer Saltan ı tavsiye ederim..geçmiş olsun..


GOGO05

bizdede öyleydi alerji çıktı


neretva

Ateş yoksa bu semptomlar bana kendi saman nezlemi hatırlattı. Mevsimsel alerjik rinit. Antihistaminik kullanırım ben, burun açıcılarla falan başlangıcında yakalarsam öksürüksüz çözülür. Akıntı göğüste birikmeye başlayınca inatçı bir öksürük oluyor. İsterseniz bir de alerji doktoruna göstern bebeğinizi.


ozlemkaan

bir ara ateş oldu 1-2 gün oda geçti ama öksürük burun akıntısı bitmiyor birtürlü dün gece birde kulak ağrısı eklendi. en çokda gece uyurken rahat nefes alamaması üzüyor beniozlemkaan

Bizde bu sabah bir doktora daha gittik benim oğlumunda alerjikmiş.Toza karşı alerjisi olduğunu söyledi doktor.


ozlemkaan

genelde sabahları balgamlı oluyo sonra gün içinde kuru öksürüğe dönüyo


ozlemkaan

kolundan alerji testi yapıldı


felah

geçmiş olsun özlemkaan bizde de aynı durum var. eylül ayından beri devam eden burun akıntısı, gözlerini ve burnunu sık sık kaşıma. uykusunu ve yemesini de etkileyen bir durum bu. daha önce de alerjik bir durum demişti doktor dün yine gittik geçmediği için. ilaçlarını değiştirdi. ama test vs. bir tetkik yapılmadı yaşla alakalı sanırım senin oğlun kaç yaşında?

bir de bazı tembihlerde bulundu. evde canlı çiçek bulundurmamak, yünlü tüylü vs. şeylerden uzak tutmak, ev akarı ve tozundan olduğunca uzak tutmaya çalışmak gibi.

bizde bu durum doğduğundan beri var nerdeyse geçen kışı hep hasta geçirdik hep alerji dediler. bir de doktor grip aşısı yaptırabilirsiniz faydası olur dedi. yaptırsak mı bilemedik.


ozlemkaan

Benim oğlum da yaş 3 aylık bizde geçen kışı hep hasta geçirdik ama son hastalığı çok uzun sürdü başka bi doktora götürdüm onun yaptı"ğı alerji testi sonucu toza karşı alerjisi olduğunu öğrendik


Cevaplamak için Üye ol