uzun gece uykusu

nell soruyor: 4

Kızım 2 buçuk aylık.. Akşam 9'da beslenip 10 gibi de gece uykusuna geçiyor. Sütüm yetmediğinden mama takviyeli besleniyor. Gece boyunca sadece emiyor.
İki hafta önceye kadar gece 2-3 arası ve sabah 5-6 arası uyanıp emerdi. Son iki haftadır sadece 5'te uyanıyor. Hatta 2 gündür uyanmıyor ve ben 5 buçukta alıp emziriyorum. Son ayda 800 gr. almıştı. Doktorunu aradım 4 saatte bir uyandır ve besle dedi. İki kez emzirmeyi denedim ama uyanmıyor. Zorla uyandırınca gece yarısı 2 saat boyunca uyumadı ve sürekli mızmızlandı. Kan şekerinin düşmesinden korkuyorum. Herşeye rağmen uyandırıp beslemeli miyim yoksa acıkınca o zaten uyanır mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


aicha_hero

Merhaba

Daha çok küçük olduğu için doktorun dediği gibi 4 saatte bir emzirmelisin zaten bir kac aya kadar uyku düzeni oturur ac kalma süreside uzar.O uyanmadıysa sen gece kalk onu uyandırmadan emzir böylelikle ne uykusu bölünmüş olur nede ac kalır eğer bu rutini uygularsan ileriki aylarda cok rahat edersin tüm gece kesintisiz uykuyu öğrenmiş olur.
İlk başta göğsüne getirdiğinde uyuduğu için memeyi almayabilir altçenesini hafif hareket ettir zaten ondaki emme refleksi devreye girer.


nell

Gündüzleri çok uzun uyumuyor. Kurulmuş saat gibi 45 dk. dolar dolmaz uyanıyor. Gündüz fazla uyumadığı için sanırım gece uykusunu uzatıyor. Bu durumdan tabi ki memnunum :) ama uzun süre aç kalması beni endişelendiriyor. Kilo alımı normalken çocuğun düzenini bozmakta istemiyorum açıkçası...Çok derin uyuduğundan emzirmek için aldığımda uyanmıyor ve ben uyandırmak zorunda kalıyorum. Ne yapmalı bilemiyorum..emekk

ne ironik ki bazılarımız çocuğu gece 4-5 kez uyanır diye üzülür (tıpkı benim gibi)..kimi ise uyanmaz diye...benim size tavsiyem uykusunda beslemeyi denemeniz.. aynı durumda olan bir arkadaşım memeyi hafifçe burnuna değdirip ağzına veriyordu. O şekilde gece beslenmesi sağlandı. 
nell

Hepinize yorumlar icin tesekkur ederim. Uyandirip gece beslenmesi yapmadan uc ayimizi bitirdik ve dun kontrolde gordukki tam 1 kilo almis kizim. Aynen uykuya devam diyorum..Cevaplamak için Üye ol