tuvalet eğitimini tamamlamış ikiz anası aranıyor :)

opposition soruyor: 1

tek çocukla ilgili birsürü şey okudum ama ikizlerde nasıl bir strateji izlemeliyim?

mesela dün akşam ikisinin aynı anda kakası geldi, sadece birini yetiştirebildim, Tuvaletimizde onlara uygun kapak var ayrıca bir de lazımlık var, ama yalnızsam ikisini birden yetiştiremiyorum :(

sırayla başlayayım dedim eğitime ama diğeri özenip ben de tuvalete gidicem diyor tuvaleti gelmese bile.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


zeyfe

oldu sahiden :)) biz bugün ilk defa (çok kısa park ziyaretlerini saymazsak) bezsiz dışarı çıktık, 4 saat kadar kaldık. Birer kere tuvalete götürdüm dışarıda, önce korktular değişik geldi. Sonra yaptılar. Eve gelene kadar kaçak da olmadı :)

Çiş biraz daha kolay da kakayı çocuk kendi vücudun bir parçası zannedermiş, tuvalete bırakmak istemezmiş. Kakada biz çok başarılı sayılmayız, ya zamanını denk getiremiyoruz o kadar da dikkat etmemize rağmen külotlara koyveriyorlar :( Ya da götürüyoruz ama yapmıyorlar. Şu kaka ve geceyi de hallettik mi iş tamam, darısı başınıza :) Erkek çocukları daha zorluyor ama söyleyeyim, senin işin benden zor. İnatlaşma bence, daha kötü oluyor. Bizim Efe'yle ilk hafta çok inatlaştık kabus gibiydi. Sonra biz rahatladık, o da rahatlayıp uyum sağlamaya başladı. Kolay gelsin :)

 

 

 

 
Cevaplamak için Üye ol