enteresan ama benim kızım battaniyesini emiyor. nasıl bıraktırırım?

Taita soruyor: 2

Evet, başlıkta da dediğim gibi bizim aile genlerimizde enteresan bir durum var. Annem, ablam ve yeğenlerimden birinde var. şimdi de kızım da. kızım battaniye emiyor. yani tam emmek değil aslında. dilini emiyor ve battaniyede ağzına değiyor. hem de dünyanın en önemli şeyi battaniyesi..

Kızım doğduğunda ilk 3-4 ay günde 18 saat bazen 20 saat emiyordu beni. yerimden bile kalkamıyordum. Sonra azalttık mamayla birlikte emmeye başladı. derken 10 aylık oldu. ben işe başladım. işe başladıktan sonra bu huyu gelişti. ben yoksam battaniye yerimi tutmaya.. asla ve asla battaniyesiz uyumaz. beni emerken bile eli mutlaka battaniyesindedir. hiçbir şey yapamazsa dokunur. ben işe gidince de battaniyesini emerek uyuyor. hala memeye çok düşkün. evde olduğum tüm süreleri emerek geçirmeye çalışıyor. artık 19 aylık ama memeden kesmeye kıyamıyorum çünkü ben de emzirmeyi seviyorum. belki de bir bağımlılık oldu. geçenlerde de ateşli havale geçirdi, artık hiç kıyamıyorum. amacım 2 yaşına kadar emzirmek ama şu battaniye işini nasıl halledicez?? bilen var mı?
not: annem ablam ve yeğenim hala devam ediyorlar.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Taita

:))) çok güldüm valla.. umarım iyi bir şeydir. dediğim gibi benim korkum bağımlılık değil de tüylerini yutması... inşaallah sonrasında sorun olmaz :)


Aysegul_

hatıralarım canlandı, deli gibi severdim linus'ı, hem de üniversitedeyken daha:)
Cevaplamak için Üye ol