Uykuu saati...

naktu soruyor: 7

merhaba nurtiler...20 aylık kızımın zaten tam olmayan düzeni iyice bozuldu ve ben dağılmış bir haldeyim...halaa emiyor ve akşamları doğduğundan beri 8 .30 da yatan kızım kızım birden saat 10. da falan yatmaya başladı..sonra gecenin bir vakti kalkıp saatlerce uyumuyor...dağılmğk haldeyim sizde durumlar nasıl...bilgilerinize ihtiyacım var nurtierrr

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ema

Gece emzirmeyi kesip bir uyku duzeni olusturmanizi tavsiye ederim zaman aliyor duzenin oturmasi fakat sonnda rahat edersiniz.soylemesi kolay uygulamasi zor....9.ayda gece emzirmey kesmis ve huzura kavusmu bir annenin tecrubeleri.


gazelra

naktu ah diyorum ben de.bizimkinin düzeni vardı aslında.şimdiye kadar hep 7-8 gibi yatardı.bir iki haftadır 7.30 da yatıyor sorunsuz ama en fazla 1 saat sonra kalkıyor,tüm cabama ragmen 1-2 saat sonra ancak ağlıyarak yatıyor.ben bulamadım bir sey,düzen bozmamaya çalışıyorum inatla.çivi çiviyi sökecek insallah.


naktu

gece emzirmeyi nasıl kestLniz...o süreci anlatabilir misiniz


ema

Once karar verdim ve asla vazgecmedim.gece 20dk bir uyanip meme isteyince yeter artik dedim.her uyandiginda su verdim sonra kucagimda sakinlestirip tekrar yatirdim yani ne olursa olsun isterse 1saat uyutamiyim asla emzirmedim isigi acmadim uyumamuz gerektigini ve cokbilmisin ogrettigi memelerde uyudu lafinj sik sik tekrarladim inanin gunduz uykylarida duzene girdi huysuz oglan uykusunu yetetince alinca daha mutlubir bebek oldu bu zevki tam 9aydir yasiyorum ve tum uykusuz annelerin yasamasini istiyorum.


gazelra

bu arada ben de gece emzirmiyorum.ilk bir kaç gece ağladıkça pışpışladım,kucagımda salladım falan.sonra alıştı bu duruma ağlasa bile emziğini verip iki pıspıslıyorum,uyuyor.8.ayda kestim,deliksiz uyuduğu da oldu,çok kere de uyandığı da ama emzirmeyince daha az yoruluyorum,daha rahatım.


sedademirez

Tam o aylarda gece emzirmesini biraktirmistim bende..her bebek farklı tabii ama bizim maceramizda esimin bayaa önemli katkısı vardı söyle ki;gece emzirerek uyutup yatağına koyuyordum.uyaninca ilk bir hafta ben yanına hic gitmedim babası kalkıp sakinlestirip(kucakta dolaşarak,göğsünde yaptırarak artık nasıl sakinlesirse..)yatırıyordu..ikinci hafta ben de olaya dahil oldum babaylar birlikte yanına gittik sakinlestirdik..sonrası kendiliğinden geldi açıkcası çok sancılı olmadı bizimki..tamamen emmeyi de yeni bıraktı kızım 2,5 yasında nerdeyse..


nilinmasali

gece beslenmesini 7. ayda kesmeme rağmen son 1 aydır uyku düzenimiz alt-üst olmuş durumda aynen sizin gibi 20:00 olan uyku saatimizin 22:00 ı bulduğu oluyor,ben düşüne taşına sebebi az yoruluyor olmasına bagladım,hava koşullarından dolayı dısarıda daha az vakit geciriyoruz,evdeki atlayıp zıplamalar  yeterli gelmiyor,son 2-3 gündür dısarıda daha fazla vakit gecirir olduk,nispeten düzene girdi diyebilirimCevaplamak için Üye ol