Doğum ödeneği sgk

melekcagan soruyor: 8

Kızlar gecen sordum tekrar sorucam.Çalışan anneler raporunuz bittikten nekadar süre,kaçgün yada kacay sonra doğum paranızı alabildiniz.?????

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Peerren

Merhaba,
Ben raporum bittikten 1 gün sonra gittim, tüm evraklarım tam olduğundan ve sorun çıkmadığından emin olduktan sonra ki 15 gün içinde Postaneden doğum parasını aldım.


violetbird

Sorunuza soruyla yanıt verdiğim için çok özür dilerim. Fakat, doğum parası nedir? Ücretli doğum izni boyunca alınan maaş mı ayrı bir şey mi? Gerekli evraklar nelerdir?


seryel

bende aynı bittikten sonra hemen başvurdum ve 10 gün sonra aldım


ema

Doğum iznim bittikten hemen sonra başvurdum evraklarımda sorun yoktu 15 gün sonra ptt şübesinden çektim paramı.yigitalininannesi

Ben iznim bittikten bir kac ay sonra başvurdum ve 20 gün gibi sürmüştü almak, benim aldığım paraya görevliler kendi aralarında işlem yaparken konustuklarinda süt parası olarak da geçiyordu, sorduğunuz farklı birşeyde yanlış bilgi vermiş olmayayım.


oykm_08

doğum parası tüm sgk yı kapsıyor mu emekli sandığına bağlı çalışanlar da alabiliyorlar mı?

 


heroina

evrakların tamsa 15-20 gün de veriyorlar. ama tam değilse gidip takip etmen lazım ben dogumdan önce 10 gün rapor almıstım 10 kez sgk ya gittim geldim dogum izninde daha profesyonel oldum :D
dogum parası sgklı calısanların izin boyunca isyerinden degil sgk dan ödemeleri yapılıyor dogum izni bittiğinde sgk tarafından yatırılıyor.


aytul79

Sevgili betek, doğum izni boyunca maaşınızı işyerinizden almazsanız sgk'dan alıyorsunuz. bazı işyerleri personel zor durumda kalmasın diye maaş ödemesini yapar. personel de sgk'dan parasını alınca işverene iade eder. bunun dışında ayrıca süt parası adı altında ufak bir ödeme yapılıyor. fakat her koşulda yasal doğum sonrası izniniz bittikten sonra evraklarınızla işyerinizin bağlı bulunduğu sgk müdürlüğü'ne giderek işlem yaptırıyorsunuz. 7 ila 15 gün içerisinde herhangi bir ptt şubesinden kimliğinizle paranızı çekebilirsiniz. İK'cıdan güncel cevap :)) sevgiler.


Cevaplamak için Üye ol