İkinciye hamileyim kızım hala emmek istiyor

hamuce soruyor: 4

11 aylık kızım var ve 1 aylık hamileyim.

Hamile olduğum için, gündüzleri kızımı sütten kestim pekde aramiyor ama geceleri emiyor.Denedim ama geceleri illa emmek istiyor. Biberon asla almıyor. Doktorum sütten kesmemi düşük tehlikem olabileceğini söyledi. Ama araştırdım birçok siteye girdim bu durumda olup çocuğunu emziren anneler çok var. Ama ben korkuyorum bişey olur mu diye. kizim gece emiyor sütum eksir mi diye hergün sütümum tadına bakıyorum böyle durum yaşayan varmı yada yakınında böyle bi durum yaşayan .?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


uykudanonce

Tandem nursing burada detaylı yazılmış: https://www.nurturia.com.tr/questions/1e481d12-d811-49a6-befd-9e07014c1bba/1/tandem-nursingard-arda-emzirme

Doktoru değiştirmeyi de düşünebilirsiniz ayrıca...hamuce

Peki hamile iken emzirirken kahve rengi akıntı geldi mi sizden benden 2 3 kere geldi acaba emzirdigim için mi diye düşünüyorum benim gittigim doktor da emzirme düşük yaparsin demişti .?


Gullem

16 aylık bir oğlum var. 21 haftalık hamileyim. İsteyerek hamile kaldım. Ve hamile kalmadan önce tandem için bi sürü yazı okumuştum. Sanırım önceden okuyup içime sindiği için henüz bir terslik yaşamadık. Kadın doğum doktorum ve oğlumun doktoru emzirmemde sakınca görmediler şu ana kadar. Oğlum da ne emzik ne biberon su içmek için bile kabul etmedi. 8 aylıkken pipetli suluğa ve bardağa başaldı su içmek için.

Sadece okuduğum bi kaç yerde 20li haftalardan sonra sütün kolostruma doğru dönebildiği ve bazı çocukların kendiliğinden tat değişikliğinden dolayı bırakabildiği, bazılarınınsa umursamayıp emmeye devam ettiği gibi yorumlar vardı. Oğlum kendiliğinden yavaş yavaş emme aralıklarını açmaya başladı. Gece uyumadan önce emiyor ve gece iki sefer (genelde) tekrar dalmak için emebiliyor. Azı ve köpek dişleri sıkıntısında emmek daha çok sakinleştiriyor çünkü. Umarım emmeye devam eder. Doğuma kadar emsin diye dua ediyorum ama ne emsin ne de emmesin diye zorlamıyorum.Çünkü kendi haline bıraktığımda daha rahat bi düzen kurduğunu gözlemledim uyku ve beslenme için.

Ama doktorunuz bi şüphe gördüyse sizinde içinize sinmediyse belki başka bi doktora daha danışıp görüş alırsanız daha iyi olur. İçiniz rahat eder. İkilemde kalmamış olursunuz.Gulsima_

Hamuce bir doktora daha danış istersen hamileyken emzirmeyi destekleyen bir doktora danışıp kahverengi akıntıyı ona söylemelisin. ultrason ile kanama alanı var mı bakılması gerek ve kanama alanı varsa emzirmemek gerekir diye düşünüyorum. Kızıma hamileyken kanama alanım vardı şimdiki hamileliğimde emzirmeme rağme öyle bir durum yok. 
Cevaplamak için Üye ol