yine gündüz uykusu sorunu :)

cananesin soruyor: 4

Merhaba. Soru ve cevapları inceledim. 2 ayını yeni dolduran kızım, geceleri çok şükür düzgün uyuyor. Gündüz ise anne omzunda gaz çıkarırken uykuya dalıp sepetine yatırınca 10 dakika sonra uyanıyoruz. Kucakta da uyusak aynı sonla bitiyor sepete gidince serüvenimiz. Kollarının hareketi ile kendini uyandırıyor sıklıkla evet.

Uyku geçişini kolaylaştırmak için yalancı meme vermeye başladığımdan beri kıyasla daha fazla uyuduğu günler geçirdik. Başında ona şarkılar söyleyerek ve başını okşayarak uykuya dalışını kolaylaştırabiliyorum. Uyku arkadaşı için erken mi? 2 aydan sonra hangi ay daha uygun olur?

Gece uykusu kıyasla düzenli olduğundan 4 aylık olana kadar beklemek daha mı iyi olur acaba?

Tüm annelere sevgiler, çocuklara da güzel uykular :)

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


arseli

Bence 5-6 ay uyku arkadaşı için daha uygun..Şimdi eline bir battaniye bir örtü vererek uykuya dalmasını sağlayabilirsiniz.Bu dönemler yüzlerine bişeyler sürtülmesinden çok hoşlanıyorlar..


Tibetinannesi

Benim oglumdada irkilme refleksi cok fazlaydi, careyi yuzustu yatirmakta bulduk, boylece elleriyle kendini uyandiramiyor,kafa sekli duzgun oldu ve gece gunduz duzgun uyuyor. Uzmanlar ne derse desin birazda bebegin isteklerini dinlemekte fayda var..


rasgul

Bncede 5-6 ay uyku ark icin daha uygun. Benim oglumda yuzustu uyumayi seviyor gunduzleri bazen yan uyuyor ama geceleri mutlaka yuzustu uyuyor yoksa surekli kendini uyandiriyor ellriyle. Gunduz uykumuz bizimde

Cok az ama gece uyumasi bebek icinde bizler icinde cok cok daha ii oluyo tabi:)


fistikcik

Merhabalar,
Bizde de durum 2 aylıkken böyleydi, gece iyi uyuyan tatlı kızım gündüz bazen 10 dakikada, bazen yarım saatte uyanıverirdi. Beyaz gürültü (saç kurutma makinesi, elekrrikli sürüpürge ya da benzeri bir ses) uykuları uzatmek için o dönemde işimize yarardı. Ama ne yaparsak yapalım 45 dakikadan fazla uyumazdı gündüzleri.

Sonra büyüdü, 4 aylık oldu, gündüz uykuları uzadı (bazen 1 saat, bazen daha fazla) ama bu sefer de diş hazırlıkları yüzünden gece uykularımız daha sık bölünmeye başladı. Umarım sizin gece uykuları aynı akıbete uğramaz.

Saç kurutma makinesi sesini deneyin (tabi makineyi bebekten uzak, odanın uzak bir köşesinde çalıştırım, daha iyisi sesini kaydedip öyle dinletin). Anne karnındaki sese benzediği için bebekleri rahatlatıyor.Cevaplamak için Üye ol