Demir damlası vermezsek?

mibrim soruyor: 4

Demir damlası oğlumda zaten varolan kabızlığı iyice artırdığı için doktorumuz bıraktırdı.Haftada 3kez çorbalarına konulan kıyma,gün aşırı yumurta sarısı ve pekmezle demiri ek gıdadan almasını sağlayalım dedi.İçim rahat değil nedense!

Demir eksikliğine bağlı kansızlık sadece kan tahlili ile mi belli olur?Benim gözlemleyebileceğim uykusunu,iştahını vs etkileyen bulguları var mıdır?Bebekler için demirin önemini biliyorum ve ek gıdayla bunu başarabilirmiyiz onda biraz şüphelerim var..illa destek damla gerekir mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


esila

bende bir ya da 2kullandım sonra kullanmayı bıraktımbi sorun olmadı


bartum

Doktorumuz vermişti bize ama ben hiç kullanmadım. Benim oğlum gayet güzel besleniyordu. 1 yaşında test yaptırdık kan değerleri çok iyi çıktı.


adilcan

ben 1 dr olarak hiç bir kan değeri bilinmeden ilaç verilmesine çok karşıyım. bizim pediatristimiz de benimle aynı fikirde . her sabah aç karına 1 tatlı kaşığı pekmez yedirip 45 dk sonra kahvaltı ettiriyoum hergün yumurtası ve eti ( 1 gün tavuk 1 gün kıyma 1 yemek kaşığı ) yediriyorum ve 10.ayda kan sayımı yaptırdık hb 13.5 geldi. doktorumuzun % 98 hastası diyeti doğru uygularsa demire ihtiyacı olmadan büyüyormuş. ben çok memnunum gereksiz ilaç almamış oldu.önemli olan pekmezi süt ürünleriyle kaşrıştırmamak. içiniz rahat olsun.. sevgiler


mibrim

cevaplar için teşekkürler..içimi rahatlattınız sağolun..



Cevaplamak için Üye ol