Aciilllll yardım neden konuşmuyor :(

JIST soruyor: 10

merhaba, 17 aylık olan 

oğlum hala konuşmuyor, anne baba bile demiyor. baybay yapmıyor, adına isterse bakıyor. bu ne diye sormuyor. sürekli tavanda bişeye işaret ediyor. anlamsızca bişeye. bak diyor. ama çok mutlu keyifli bi çocuk. kardeşiyle güzel oynuyor. bir çok kelimeyi anlıyor ama anlamlı söylediği 2 kelime var. sizce sorun ne olabilir? 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ferayeelgin

Konuşmayan 3,5 yaşında olan mı?


ponyy

oğlum 3 yaşında konuşmaya başladı tek tük

olabilir bence babası da geç konuşmuş


zynpsrz

konuşmayan hangisi?


ponyy

17 aylık olan diye düşünüyorum ben

3,5 yaşında olan ismine bakar en azından


mettt

17 aylık olanın konuşmaması normal, oğlum 2 yaşına dek sadece baba diyordu, sonrasındaki birkaç ay içinde uzun cümlelerle konuşmaya başladı.JIST

17 aylık olan konuşmuyor. :(
Windy

Bizimki de "bu ne" diye sormadı hiç hep ıh ıhh diyerek işaret etti. Ben de çok bekledim. 2,5 yaşından sonra çözüldü dili şu anda onun söylediklerini dinlemek o kadar keyifli ki bu kadar bekledikten sonra :)


zynpsrz

17 aylık ama çok küçük :)nazveannesi

Bende 3.5 yaşındaki çocuğunuz konuşmuyor diye düşünmüştüm ama 17 ay erkek çocuğu için normal bir durum bazı çocukların gelişimi geç olabiliyor endişe edilecek bir durum olmadığını düşünüyorum. Ama içiniz rahat etsin diyorsanız bir dr.a götürün.


eseyna

benim oğlumda 19 aylık hala konuşmuyor arada bababa diyor bazı çocuklar geç konuşur sıkıntı yapacak bir durum yok bence.. eşimin ailesinde geç konuşma var yani biraz ırsi sanırım sizde de böyle bir durum olabilir.


Cevaplamak için Üye ol