Ev ilaçlatan var mı

sunny soruyor: 6

Merhabalar, daha önceleri tek tük görüp önemsemediğim bir böcek türünü evde son dönemde sıkça görmeye başladım. Araştırmalarıma göre bu iğrenç şeyin adı gümüş böceğiymiş. Uzun küçük, insana zararı olmayan minik yaratıklar. Ev ilaçlaması yapılmadan gitmez deniyor web de, bu tip bir sorun yaşayan evi ilaçlatan var mı ? Artı bu ev ilaçlaması nasıl birşey ? Çocuk var bize bir zararı olabilir mi selamlar

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


bbberra

sanırım mobilya altlarını , çekyat koltukaltlarını. boş havalandırma yerlerini ilaçlıyorlar, bence ilaçlatırın. tabi ilaçlanan evde 1 yada 2 gün kalınmıyor.


mohter_of_sons

selam,

biz iki kez ilaçlattık yönteme göre değişiyor eve girme süreniz. ilkinde 2 saat kapalı kaldıktan sonra havalandırıldı girdik fakat çare olmadı böcekler ölmediler. ikincisinde (bebeğim emeklediği için) 1 hafta yalnızca gece uyumaya geldik.

ilaçlamanın türü ne olursa olsun çocuğunuza ait herşeyi örtün. ve 10 gün ıslak temizlik yapılamayacınıda ekleyeyim. sevgiler.


busraa

biz yakın zamanda ilaçlattık, her yeri ilaçladılar. baza altları, dolap içleri, çekmece içleri. çamaşırların yorganların araları. 2 gün eve girmedik, 2 gün sonunda camları açıp evi havalandırdık ve yıkanabilen her şeyi -(çamaşırlar nevresimler, tabaklar, tencereler halılar..) yıkadık/yıkattık, geri kalan yerleri sildik. 

Ev ilaçlanmadan değerli eşyalarımı, bebek bezlerini yanıma aldım. 
Madden ve manen çok zahmetli bir iş, ancak tek seferde olumlu netice verdi. Ev de dip köşe temizlenmiş oldu. 
inşallah siz de kısa sürede kurtulursunuz


sunny

off çok zormuş anlatılanlardan gördüğüm kadarı ile. ben şu aşamada kendim biraz uğraşayım istedim. aşırı çok değiller çünkü..
önce ne kadar kimyasal silah varsa onları bu minik canavarların üzerine boşaltmaya karar verdim. aşırı kimyasalı yiyince fazla dayanamazlar diye düşünüyorum. ya ölecekler ya da mutasyona uğrayıp daha cins bir şekilde ortaya çıkacaklar :)) ayrıca çıkabilecekleri noktalar olan nemli alanlara silikon tabancası ile kapama işini yapıcam, bu çok büyük oranda yokolmalarına yardımcı olacaktır. bu arada bu yazıyı yazdıgımdan beri 1 tane bile görmedim, hissedip yokoldular sanki :)

ama yine de başka bir tespitim olan nem olan yerde yaşama olayını bizim apartmanın nufus oranının 60 yaş üstü olmasına bağlıyorum. çünkü bu yaşlılar genelde kapı cam pencere açmadan aylarca yaşayan tipler. birkaç kez kapılarına gittiğim olmuştu, içeriden çıkan hava ile az kalsın boğuluyordum. dolayısı ile kişisel çabalarım sonuçsuz kalabilir. bu durumda evi tek başıma ilaçlatsam da sonuç alamayabilirim galiba.


mohter_of_sons

evet haklısn, apartmanlarda alt ve üst katlarında ilaçlatmöası gereken durumlar oluyormuş.


kle

Biz de hamam böceklerine karşı ilaçlattık.Tüm duvar diplerine sıktılar.Banyodaki deliklere sıktılar.Mutfak dolaplarının arkasına sıktılar.Bize evden çıkmanıza gerek yok bebeklere ve evcil hayvanlara hiçbir zararı yok dediler.İlk ilaçlattığımızda oğlum emekliyordu.Bayağı panik olmuştum.Yinede 2-3 saat dışarıda kalmıştık. 1 hafta silmeyin demişlerdi.İkinci ilaçlama 3 ay önce oldu.Biz jel şeklinde ilaçlama yaptırdık.Hepimiz evde idik.Cevaplamak için Üye ol