29. hafta hamilelik mide bulantısı

laleli1 soruyor: 8

normalde  hamileliğim boyunca hiç bulantım olmadı fakat  29 haftadayım ve sabahları kalktığımda mide bulantısı yaşıyorum  ve  oğlum inanılmaz hareketli durumda bu durum normal mi  lütfen deneyimli anneler bir fikriniz var mı

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


lopikcim

bende de son 3 ay bulantı ve aşırı yanma olmuştu, bebek mideye baskı yaptığı için reflü oluşuyor sanırım..İlk 3 ay hiç kusmayan ben son 3 ayda nerdeyse hergün kusuyordum, yemek yemek eziyet haline gelmişti:-(  hatta 1 kilo vermiştim, almam gerekirken....doğum çıkışı hissettiğim ilk şey midemdeki o ağırlık hissinin kaybolmuş olduğuydu...


laleli1

evet  midem de yanıyor aynı şekilde  o yüzden rennie  verdi doktorum mümkün olduğunca az içiyorum bebeğime bir zararı olmadığını söyledi doktorum ama yine de ilaç olduğundan kullanmamaya zor kalmadıkça özen gösteriyorum çok teşekkür ederim en azından doğumdan sonra geçeceğini bilmek rahatlatıyor insanı:)


ediluj

reflüye bağlı benimde son dönem bulantı,öksürük ve kusmalarım olmuştu..az az sık sık beslenme,renni duo surup kullanmıştım.Rennie yi kullanmaktan çekinmeyin sonrasında şikayetleriniz daha da artabilir,size sıkıntı yaratabilir.
Birde gebelikte farkında olmadan idrar yolu enfeksiyonuda kendini bulantı ile belli edebiliyor, beliki bir idrar tahlili yaptırmanızda da fayda olabilir..
sağlıcakla bebeğinizi kucaklamanız dileğiyle,sağlıklı günler..


jildando

benimde her ikisinde de son aylarda sürekli midem kaynıyordu, en son allışmıştım artık normal geliyordu. İlaç kullanmadım ama özellikle nelerin en çok dokundugunu kesfedip onları yememeye başladım.
Doğdukları an kesilmişti , normal bir durum yanijildando

ya evet oyle derler, benim ikinci saclı dogdu ama cok da degil, ama esas yanmalar kızımda olmuştu, doğarken doktorum rapunzel geliyor demişti:) Lepiska saçlarla doğdu resmen


lopikcim

:-) bana da saçlı dediler, ben de rapunzel beklerken kele yakın doğdu:-)


gazel

Bu sorun bende de oldu ilk çocuğumda. Kız olsaydı toka takılıcak kadar saçlı doğdu :) 


laleli1

bizim ki erkek bende  eşimde  kel doğmuşuz oğlumuz  gür saçlı olur inşallah o zman da bu bulantı ve mide  yanmaları işe yarar:)


Cevaplamak için Üye ol