Emzik bağımlısı

gokselay soruyor: 5

22 aylık ama hala emzikle uyuyor nasıl bıraktırabilirim?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Acherontia

Biz 3 hafta once su yontemle biraktik; ona disaridaki yavru kuslarin memeye ihtiyaci oldugunu ve kendi emziklerini vermek isteyip istemedigini sordum. Cok heyecanlandi, anne hemen verelim dedi, emzikleri aldik, balkondan kuslara kendi atti. Boylece aslinda kendi elleriyle emzigi birakti. Simdiye dek uc dort defa sordu tabii 'annecim sen kuslara verdin ya unuttun mu' diyorum, hemen kabulleniyor. Sancili olacagini dusunmustum ama umdugumdan kolay oldu. Arada geri getirsinler dedigi oldu, ama yuvalarina goturmusler bak attigin yerde yok dedim. Yenisini alalim derse, sen artik buyudun, bu yastaki cocuklara emzik satmiyolar diyebilirsiniz. Kolay gelsin :)


gokselay

Deneyeceğim teşekkür ederim.opposition

biz de 1 yaş civarı grip olduğunda gece nefes alamıyorlar ya, ağzını açıyor mecburen o zaman emememişti emziği, o şekilde bıraktık. İnşallah hasta olmaz ama hafif burun tıkanıklığında deneyebilirsiniz bıraktırmayı.


gokselay

yaşasın yavru kuşlar, biz de sonunda mememizi uyuyamayan bebek kuşlara attık hala inanamıyorum ama çok kolay oldu herkese çok teşekkürler :))Cevaplamak için Üye ol