gaz

r_inanvan soruyor: 9

bebeğim gazını bazen çıkaramıyor. ne yapmalıyım

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


gultenozturk

Biraz egzersiz yaptır bacaklarını karnına doğru ittir geri cek.bu şekilde biraz rahatlar belkiyada yüz üstü yatırmayı dene.


HAWOR

emzirirken ya da uyuturken avuç içini karnına koy, bu sıcaklık ona çabuk gaz çıkarmasında çook yardımcı olacaktır...


zehra

biz dizlerimizin üstüne yüzükoyun yatırıp sırtını sıvazlardık, bu şekilde çok rahat ederdi. Omzunuza başı gelecek şekilde kucağınıza almak ve sırtını sıvazlamak bir diğer yöntem. Bir de bir yerde kucağa sık sık alınan bebekte gazın daha az olduğunu, çünkü hareket etkisiyle gazını daha rahat çıkarabildiğini okumuştum. 


sevfurkereym

ben milupanın rezene bebek çayını kullanıyorum.doktorada sordum verebilirsiniz dedi.çok rahatlatıyo.kendimde içiyorum faydası oluyo

azraesra


Gaz olayını benim bebeğim kadar şiddetli yaşayan bir bebek olmamıştır.
şimdi şunları iyi oku;
1-hangi ilacı kullanırsan kullan gaz sancınız 3 ay hatta 4 ay bitmeden bitmeyecek..
2-bitki çayları bebek için zararlı rezene mezene kullanma..bağırsakları tembelliğe alıştırıyor.

gaz nöbetleri saatlerini iyi gözlemlemeye çalış,ve nöbetten önce bir kaç damla zeytinyağı ver ağzına günde bir kaç kez bunu tekrarla....zeytinyağını poposunada sür gazı geldiğide kolay çıkarsın...zeytinyağından şaşma  gerisi BOŞ
kolay gelsin


sevfurkereym

azraesra İLK OĞLUMDADA REZENE ÇAYINI KULLANDIM MAŞALLAH ŞUAN 5.5 YAŞINDA BAĞIRSAKLARIYLA İLGİLİ HİÇ BİR PROBLEM OLMADI.SADECE GAZ ÇIKARMAK RAHATLAMASI İÇİN BAĞIRSAK HAREKETLENDİRMEK İÇİN DEĞİLKİ.SİZİN ANLATTIĞINIZ YÖNTEMİ KABIZ BEBEKLER İÇİN UYGULANIYOR.POPOSUNA YAĞ SÜRÜNCE GAZI KOLAY ÇIKACAK DİE BİŞE YOKKİ KABIZLIK İÇİN DESENİZ NESEKİ Kİ BU YÖNTEM ASIL TEMBELLİĞE YOL AÇAR.MİLUPANIN REZENE BEBEK ÇAYIDA ZATEN BEBEKLER İÇİN ÜRETİLMİŞ BİR ÜRÜN.HİÇ BİR YAN ETKİSİ YOK.


basakboran

nurse harveys bitkisel ilaç onu deneyın benım oğluma işe yaradı cok


Cevaplamak için Üye ol