gece emzirme

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


space

Zekasını olumsuz yönde etkilermi bilmiyorum ama bebekler beslenmedikleri zaman kan şekerleri düşermiş ve bu yüzden daha çok uyurlarmış bizim aile hekimimiz bana öyle söylemişti. Benim kızım mama ile besleniyor buna rağmen ben her 3 saatte bir ona mama veriyorum.


ozguranne

Bizim doktorumuz 2. ay bittikten sonra gece uyanmıyorsa uyanıp emzirmene gerek yok demişti. Ela da geceleri güzel uyuyan bir bebekti. 


Belki işe yarar mı? O zamanlarımız... 


aana

geçen ay -ki tam sizinki kadardı- doktorumuz "gece uyanmıyorsa artık uyandırmayın derim" demişti.ama biz o şanslı grupta değiliz :) 3 aylık olduğuna göre bence artık uyanmasına gerek yok.daha küçükken uyandırıp -aslında uyandırmayıp- emzirmeyi tavsiye ediyorlar..


Aysegul_

ya bizimki de 4,5 aylık şu an, aynı sizinki gibi akşam 9 ve sabah 4te emiyor sonra da sabah 8 9 gibi uyanınca emiyor. ben de tam emin değildim nasıl olması gerektiğine. Bebeği gece hiç uyanmayan arkadaşlar yani 9 10 saat hiç emmeden uyuyorlar öyle mi? Benimki 7 saat sonra genelde kendiliğinden uyanıyor emmeye, ama bazen de uyanmıyor işte o zaman napacağımı şaşırıyorum uyandırsam mı bıraksam mı diye bir türlü karar verememiştim. Yalnız 3 saatte bir uyandırma ilk 1 belki 1,5 ay için geçerli diye biliyorum.Aysegul_

Valla ben zekasını etkileyeceğini çok düşünmüyorum, annesütü vermek zaten zekayı olumlu yönde etkiliyo gece vermeyince bütün emzirdiğin boşa mı gidecek sanki. Hem bu ayda artık 3 4 saatte bir emzirmek fazla olur bence çocuğun düzgün bir gece uykusuna da ihtiyacı var. Ama işte bu süre 6 7 saati aşınca ben de bu sefer aç kalacağını yeterli beslenemeyeceği filan geliyo aklıma. Yalnız ben bir de şunu merak ediyorum gece boyu hiç emzirmyen çocuğu deliksiz uyuyan arkadaşlar göğüsleriniz nasıl dayanıyor bu kadar süre emzirmeden :) Ben gündüz her seferinde tek göğüsten emzirirken akşam 9da iki göğüsten de emziriyorum ikisi de boşalsın diye, 7 saat sonunda ikisi de patlayacak hale geliyo:) çocuk uyanmasa 9 10 saat dayanamazlar heralde diyorum.


flamingo

bebegin 2-3 saatte bir uyandirilip emzirilmesi ilk 1-1.5 ayi icin gecerli diye biliyorum bende. Zaten 2. ayindan itibaren doktorumuz artik butun olarak 6-7 saat uyumaya baslar demisti ki bizde de oyle oldu. Benim oglumda ilk aylarindan beri ilk yattiginda 6-7 saat uyanmadan uyuyordu bende emzirmek icin kaldirmiyordum.
Sonucta uyku da bebekler icin yemek kadar belki daha bile fazla onemli.  o yuzden hic dert etmeyin misil misil uyusun.
ben su an 9 aylik oglum keske gece hic uyanmasa  diyorum :)


GulcanDeniz

Ne kadar şanslısınız.
Benim oğlum 1,5 yaşına kadar bir satte bir uyanıp emiyordu. Uykusuz 2 sene geçirdim, nonstop :((tubayildiz

Nurgulistan nazar degmesin cook sanslisin. keske benimde oyle olsaydi biz bayagi uzun bir sure gece uc kere kalktik. Boyle uzum uyumasi Zekasini ise etkiler AMA tam tersi cok olumlu yonde:) buyume hormonu uykuda salgilandigi icin iyi beslense de uyumazsa bebek buyuyup kilo alamoyor, bizde biraz Boyle oldu ne yazikki. Eger kilosu iyiyse birak uyusun bebis istedigi kadar, sen de bunun tadini cikar


Cevaplamak için Üye ol