Bakıcısını benden daha çok seviyor :((

blackcrow soruyor: 2

Evden çalıştığım için, gündüzleri bakıcı gelip (2 aydır) oğluma bakıyor. İlk günler her şeye müdahale eder 15 dak. da bir yanlarına gider bakardım. Bakıcıya alıştıkça, bakıcı da oğluma alıştıkça, daha az karışır, daha az yanlarına gider oldum.  Artık genelde bilgisayar başında oturup, işime gücüme bakıyorum.

Oğlum çok sosyal bir çocuk, kim gel gel yapsa tanıdık, yabancı ayırt etmez gider(di) kucağa. Bilinçlendikçe son zamanlarda daha azalmaya başladı bu durum, herkese gitmiyor artık.

Benim sorunum bana da gelmiyor olması. Özellikle bakısının kucağındaysa, çağırınca gelmiyor, ısrar edersem bağırıyor. Bir şekilde geldi diyelim kucağıma, bakıcısı çağırınca nasıl atlıyor onun kucağına belli değil. Ben evden çıkarken hiç umrunda olmuyor, bakıcı giderken arkasından ağlıyor. Karşıdan sevmeye çalışıp, cee-e falan yapsam yüzünü çeviriyor, bakıcısına gülümsüyor.  Daha çok şey var da lafı uzatmayayım. Akşam ben devralınca bir süre yüz vermiyor, sonra normale dönüyor. bu kez de babaya tripler başlıyor.

Şimdi ben bu duruma sevineyim mi üzüleyim mi. Herkes yapışık yaşıyoruz diye şikayet eder, ben oğlum beni bakıcısı kadar sevmiyor mu diye kafayı yemek üzereyim.

Sizde durumlar nasıl?  

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


leylakaymakci


Daha da fenaları varmış.:(((üzücü zaten kendim bakamadığım için bebeğime üzülüyorum izinden sonra işe başlamak çok üzdü beni.Ama yinede çocukların yaşam standartları yükselsin daha iyi şartlarda yetişsin diye ve emeklilikte tek maaş yetmeyeceği için çalışmak durumundayım.Belkide herkez aynı sebeplerle çalışıyor bebeklerini bırakıp.Zor bir durum.Her gün canımı sıkacak bir olay ile karşılaşıyorum.Bu kezde hala kızının bir oğlu var 20 yaşında .O annesine "işte kızım olsaydı keşke diyordun bak işte şimdi kızın oldu kıskanıyorum " demiş.Bunu bana söyledi Bende söyleseydin ya kıskanmasına gerek yok onun bir annesi var ben onun annesi değilim o benim kızım değil ben onun teyzesiyim desene dedim.Ya tabiki de öyle dedi.Haftasonu bize gelirsiniz diye bekledik dedi.Bende artık çalışıyorum .Çocuklarla başbaşa program yapıp onlarla vakit geçirmek lazım .1,5 gün zaten hiçbirşeye yetmiyor artık zor haftasonları size gelmek dedim.Yani herşekilde ben tepkilerimi gösteriyorum daha da ileri gidecek olursa kesinlikle net ve sert bir tepki gösteririm.Sahip çık ama sahiplenme derim.Bu davranışlarının benim nazarımda hoş olmadığını söylerim.Güzel bir dille.


madvim

gerçekten üzücü bir durum. Arkadaşımda aynı sorunu yaşamıştı bir süre ama geçiyo.

anladığım kadarıyla evden çalışıyorsunuz yanında olduğunuz halde ondan uzak olduğunuz için trip yapıyodur. Çocuklar kim onlarla oynarsa onlarla daha çok ilgilenir.

Benim kızımda yeğenimle oynamayı çok seviyor o oldumu benim kucağıma gelmeyip üstüne birde beni itiyor doğal bir durum.

Ama Anne sevgisi hiç bir şeye değişilmez  boş yere canınızı sıkmayın.
Cevaplamak için Üye ol