bebeğim beni emmiyor sütüm neredeyse kesildi

denizzz2011 soruyor: 3

sütüm az olduğu için doktorumuz tarafından biberonla mamaya yöneltilmiştik bunun üzerine bebeğim beni emmeyi bırakmıştı bunu daha önce de paylaşmıştım sizlerle, hiçbir yol katedemedim, bebeğim hala tepinerek ve katılarak ağlıyor göğsümü ağzına sokup emmeyi bile denemiyor, bunun üstüne yetmezmiş gibi sanırım bu sıkıntılardan dolayı sütüm artık damla damla bir çay kaşığı ancak geliyor artık pes etmelimiyim, oğlumun tekrar emmesini o kadar çok istiyorum ki ne rahat uyuyorum ne rahat oturabiliyorum çok sıkıntı oldu bu benim için. Bir ışık varsa canla başla devam ederim, öneriniz, benzer tecrübeleriniz varsa lütfen benimle paylaşın, sinirlerim çok bozuldu oğlumu mamayla büyütmek istemiyorum, sütüm artar mı 2.5 aylık bebeğimi memeye döndürebilir miyim? 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


CokBilmis

Sütünüz artabilir. Hatta tamamen bitse bile geri gelebilir. İnternette arama yaparsanız tıp literatüründe evlatlık bebeğini emziren anneler ile annesiz kalmış torunlarını emziren nineler olduğunu görebilirsiniz (hatta "süt nine1 terimin buradan geldini söylüyorlar). Hatta ve hatta bebeğini 4 ay emziren bir baba bile varmış :) Yine hatta ve hatta yavru kedileri emziren (yani doğum yapmadıkları halde sütü gelen) köpekler de varmış.

Neyse uzatmayayım, eğer bebeğinizin memeyi emerse süt gelir. Ama sabırlı olmanız lazım.

Bebek memeyi reddediyorsa gece uykusunda emzirmeyi deneyin. Derin derin dalmış uyuyorken kucağınıza alıp, memeyi ağzına sokun. Çoğu çocuk uykusunda daha rahat emer.


ilkayoz

Bebeğiniz kaç aylık bilmiyorum ama benimkiler 4.ayda emmeyi bıraktılar,benim sütümde azdı ama emzirme duygusunu yaşıyordum en azından.Ben pes ettim,çünkü her denediğimde çok üzülüyordum emmedikleri için şimdi çok pişmanım keşke daha inatçı olsaydım bu konuda.Sürekli sağ sütünü ve denemeye devam et bence.


denizzz2011

çok teşekkür ederim hepinize, denemeye devam inşaallah herşey çok güzel olacak

 Cevaplamak için Üye ol